Що таке бізнес-консалтинг і чому його варто використовувати?
У зв’язку з динамічними змінами на ринку, збільшенням різноманітності використовуваних технологій та високою конкуренцією, консалтингові послуги для бізнесу користуються все більшим попитом, адже сприяють досягненню вимірних переваг на підприємствах різних галузей. З огляду на безліч рішень, які можуть використовуватися, спільним знаменником консалтингових послуг має бути підвищення ефективності клієнтської компанії.
Що таке бізнес-консалтинг?
Послуги бізнес-консалтингу можуть набувати найрізноманітніших форм, і їх обсяг майже необмежений. Залежно від стратегії розвитку компанії або бізнес-цілей консалтингові послуги можуть бути комплексними або лише фрагментарними й стосуватися, наприклад, відділу маркетингу, документообігу, управління виробництвом або ІТ. Послуги бізнес-консалтингу найчастіше охоплюють:
- акселераційний консалтинг – бізнес-підтримка проєктів на початковій стадії існування;
- операційний консалтинг – стосується конкретних сфер діяльності, наприклад, управління змінами, управління виробництвом, маркетинг тощо;
- стратегічний консалтинг – це ключові види діяльності з точки зору стратегії розвитку, серед яких: створення бізнес-моделей та модифікація бізнес-стратегії;
- фінансові консультації – включають, серед іншого розробку стратегії фінансування компанії, створення фінансових прогнозів;
- юридичний та податковий консалтинг – послуги у сфері корпоративного та цивільного права (як національного, так і закордонного).
Це лише деякі з можливих сфер підтримки компаній в рамках бізнес-консалтингу. Те, як бізнес-консалтинг виглядає на практиці, визначається індивідуальними потребами компанії та обраною стратегією діяльності.
Чому варто скористатися бізнес-консалтингом?
Обирати професійну консультацію варто в багатьох ситуаціях, наприклад, коли на ринку висока конкуренція, компанія демонструє незадовільні доходи, незрозумілими є плани розвитку бізнесу, компанія впроваджує інновації або знаходиться на етапі реструктуризації. Якщо компанія виходить на зовнішні ринки, варто звернутись до бізнес-консультанта, який спеціалізується на міжнародному праві. Зробити це можна на сайті gls.co.ua.
Підтримка бізнес-консультанта може забезпечити цілий ряд переваг:
- збільшення операційного прибутку,
- мінімізація понесених витрат,
- покращення якості роботи та якості робочого середовища,
- зниження ризику кризових ситуацій,
- підвищення задоволеності клієнтів,
- підвищення конкурентоспроможності компанії,
- супровід реорганізаційних заходів,
- трансформація бізнес-моделі,
- покращення результатів продажів,
- оптимізація бізнес-процесів.
Звичайно, реальні переваги, які досягаються завдяки бізнес-консалтингу, залежать від характеру наданої допомоги, поточної ситуації та потреб компанії, реалій ринку та багатьох інших факторів.
Вибираючи компанію, що надає консалтингові послуги або бізнес-тренінги, варто враховувати не тільки досвід її радників, а й відгуки попередніх клієнтів.