11.11.2024
Мистецтво
eye 1473

Топові відео про мистецтво. Добірка за тиждень. 11.11.2024

Топові відео про мистецтво. Добірка за тиждень. 11.11.2024

Вероніка Рупенталь зібрала для вас найцікавіші відео про культуру та мистецтво за тиждень. Корисний і розважальний контент для вашого відпочинку. Приємного перегляду!

Чи можна критикувати владу під час війни? У травні 2024 63% опитаних українців відповіли «ні», або ж така критика має бути «конструктивною». У часи кризи де проходить межа між національним інтересом та свободою слова? Яку функцію виконує українська журналістика сьогодні? Та чи дійсно в Україні є цензура? Про все це говорили у новому випуску «Зі своїми по суті».

Євгенія Купчан (Луганськ-Київ), Настя Діденко (Київ). Зустріч із авторами виставки “Її уламки”. Проєкт можна подивитися до 9 листопада у великій залі галереї Imagine Point (Київ).

OPERATION: MINDCRIME 3 🤦‍♂️ новий KING DIAMOND, JUDAS PRIEST, DELAIN SLEEP TOKEN & ще | Дайджест

Колишній вокаліст Queensrÿche Джефф Тейт оголошує про Operation: Mindcrime 3 — продовження легендарного альбому Operation: Mindcrime 1988 року, в той час як самі Queensrÿche планують випустити свій новий альбом у 2025 році. Тим часом новий альбом King Diamond має вийти наприкінці 2025 року. Sleep Token виступають із половиною гурту, заміненого бек-треками, і їхні фанати просто в захваті від цього. А Judas Priest влаштовують справжній бум на своєму турі Shield of Pain 2025, приуроченому до 35-річчя легендарного альбому Painkiller. As I Lay Dying і конкретно Тім Ламбезіс, здається, просто насміхаються над нами. Delain повертаються з новим EP Dance With the Devil і приєднуються до нас для інтерв'ю. Нові релізи від Burning Witches, Dieth, Seven Kingdoms та багато іншого — у новому Metal Digest. Метал живе й почувається прекрасно, тож давайте подивимося, що дає йому життя сьогодні! 

За що бізнес платить дизайнеру, як запити бізнесу формують нові види дизайнерів, як розуміння моделі воронки продажів допомагає створити унікальну торгову пропозицію.

Під час повномасштабного вторгнення в Україні відкриваються нові книгарні і з’являються нові книжково-літературні фестивалі. Що це може розповісти про нас - українців? Як це змінює нас? Чи робить це нас міцнішими, стійкішими?.. Чи стає українське суспільство інтелектуальнішим?

Про популяризацію читання і прорив нон-фікшн книги у спецвипуску Діалогової платформи Українського Дому розмірковують кураторки фестивалю книги про культуру “Фундамент: історії про культуру” Богдана Неборак та Настасія Євдокимова і співзасновник проєкту Bloop books та книгарні “Фундамент” Андрій Онищенко.

Українське фентезі: urban та cozy – що почитати? Поговоримо про книжкові новинки, тренд на затишні історій, магічні пригоди й атмосферні міські декорації. Познайомимося з магами, які шукають себе чи нові сили, вирішують або створюють проблеми, а іноді ще й закохуються. Подивимося на Львів по-новому в дебютному міському фентезі Уляни Дадак «За межею реальності», де містом нипають чорти, а чаклунські родини плетуть інтриги і головні герої, звісно ж, опиняються у центрі подій. Та зазирнемо у затишне фентезі «Маги теж кохають» Олени Терещенко про пригоди студента, який опиняється в іншому світі, ще і в іншу епоху, і разом з наставницею мусить руйнувати прокляття й вирішувати загадки. Зустріч відбудеться в рамках спецпроєкту "Сезон фантастичних новинок".

Життя Богдана Сороки було дуже складним, адже від народження до смерті від був пов'язаний з тими, хто обрав спротив радянській тиранії. Творчість Богдана Сороки здається далекою від ідеї політичної боротьби, але якщо придивитися до створених ним образів, стає зрозуміліше, чому він обрав саме такі принципи зображення - ті, що стосувалися машкари, вертепу, гри, масовості, нагромадження однакових елементів. У заключній лекції циклу "Українські графіки ХХ століття" мистецтвознавиця Діана Клочко розповідає про те, чому видатний графік і колекціонер Богдан Сорока обрав саме такий шлях візуальності.

Онлайн-лекція «Мистецтво українського півдня 1960-х» з історикинею мистецтва Анною Алієвою. На лекції розглядаємо особливості регіонального розвитку мистецтва повоєнного часу, коли відновлюються пошуки нової мистецької мови. Говоримо про митців та мисткинь, які працювали як в межах художніх інституцій, так і поза ними – так званого «офіційного» та «неофіційного мистецтва». Юрій Єгоров, Олександр Ацманчук, Людмила Ястреб, Олександр Фрейдін, Валентин Хрущ – ці митці сьогодні знаходяться в спільному музейному полі мистецтва півдня України.

Лекторка – Анна Алієва, історикиня мистецтва, дослідниця мистецтва ХХ ст.

Читати також


Вибір читачів
up