29.11.2024
Мистецтво
eye 579

Шедеври Мігая Мункачі представлені у музеї образотворчих мистецтв Будапешта

Шедеври Мігая Мункачі

У Музеї образотворчих мистецтв проходить масштабна виставка, присвячена Мігаю Мункачі, який народився 180 років тому. Ретроспектива репрезентує весь творчий шлях угорського художника.

Музей образотворчих мистецтв у Будапешті віддає данину таланту Мігая Мункачі – угорського художника другої половини XIX століття. Мункачі, який рано залишився сиротою, зробив приголомшливу кар'єру в Парижі, і став всесвітньо відомим, пройшовши шлях від безжального реаліста до салонного художника. На виставці представлені роботи різних періодів життя майстра.

Камера смертника, 1869-1870Мігай Мункачі. Камера смертника, 1869-1870

Ласло Баан, директор музею: "Окрім навичок чудового художника, він потребував підтримки дружини-француженки. Саме вона познайомила його з паризьким суспільством. Підтримав майстра і торговець творами мистецтва, який надихнув Мункачі, наприклад, написати життя Ісуса. Причому не просто так, а на гігантських полотнах, які він потім показував у Європі та Америці на пересувних виставках. Ці роботи бачили мільйони. Зрозуміло, Мункачі був настільки завалений замовленнями, що став справді найдорожчим художником свого часу".

Христос перед Пілатом, 1881Мігай Мункачі. Христос перед Пілатом, 1881

Отримати картини для цієї виставки із приватних та державних колекцій, які перебувають за кордоном, було непросто. Але, за словами куратора Реки Краснай, найбільшою виявилася логістична проблема. Наприклад, доставка до Будапешту картини "Голгофа" з Дебрецена та полотна "Завоювання Угорщини" з будівлі парламенту. У той же час співробітники музею змогли використати досвід двох найбільших виставок Мункачі, що відбулися у 1952 році у Залі мистецтв та у 2005 році у Національній галереї.

Реки Краснай, кураторка виставки: "Насправді я спробувала об'єднати досвід цих двох виставок таким чином, щоб показати всю творчість художника: від його основних робіт, представлених у національній галереї - до великих монументальних творів та шедеврів, прихованих у приватних колекціях".

Страйк, 1895Мігай Мункачі. Страйк, 1895

Виставка включає понад сто творів мистецтва, а також архівні фотографії Мункачі - її можна відвідати до кінця березня наступного року.

Читати також


Вибір читачів
up