Видавництво Ростислава Бурлаки. Метапрограми для бізнес-практиків

Портал Експеримент ділиться з вами цікавими книжковими новинками, які виходять в українських видавництвах.

У видавництві Ростислава Бурлаки вийшла книга Катерини Гайдученко «Метапрограми для бізнес-практиків. Сучасні інструменти розуміння людей і впливу на них». У книзі представлено системний опис різних метапрограм, їхні мовні маркери, поведінкові особливості та сфери, в яких їх використання дає найбільший ефект. Це перша україномовна  книга на цю тему.

Підхід, якому присвячена книга, дозволяє не лише розпізнавати поведінкові моделі, а й усвідомлено змінювати власні метапрограми, що дає можливість розширити горизонти мислення, покращити комунікацію та досягати більшої ефективності у професійній та особистій сфері.  Авторка: Катерина Гайдученко - бізнес-тренерка, коуч,  має 20 років професійного досвіду.

Ця книга – must-read для:

  • управління персоналом,
  • маркетингу та комунікацій,
  • менеджменту,
  • продажів,
  • коучингу,
  • ведення переговорів,
  • освіти.

А також -  буде корисною для всіх, хто прагне глибше розуміти інших людей, впливати на них, ефективно комунікувати та будувати взаємовигідні відносини.

Метапрограми — це потужний інструмент, який допомагає зчитувати особливості мислення співрозмовника, передбачати його поведінку і відповідно до цього адаптувати свою стратегію спілкування. Вони є своєрідними ментальними фільтрами, що визначають, як ми сприймаємо інформацію, ухвалюємо рішення та взаємодіємо зі світом.

У книзі детально описано, як саме метапрограми впливають на стиль мислення, напрямок мотивації та поведінкові особливості людини. Читаючи цю книгу, ви навчитеся швидко визначати й аналізувати відповідні маркери, складати психологічний портрет співрозмовника та ефективніше вибудовувати комунікацію.

Уривок з книги

Метапрограми — і це дуже важливо розу­міти! — є звичками мислення. Це, по суті, такі ж наші звички, як і будь-які інші. Ми просто колись привчилися сприймати інформацію, пропускаючи її через певні фільтри, привчилися думати певним чином. А звички, як ви знаєте, бувають дуже стійкими…

У тому, що метапрограми є звичками, є два позитивні аспекти.

Перший — якщо це звички, отже, їх можна зміню­вати. Якщо людина усвідомлено займається зміною і роз­витком своїх метапрограм, то згодом вони можуть змінити­ся, тож може змінитися і спосіб мислення.

Другий — ці звички досить сильні й стійкі. Отже, змінити їх можна, але на це потрібен час (за нашими спостереженнями, зазвичай не менш ніж пів року усвідомленого розвитку). І якщо ми визначимо метапрограми людини, то можемо бути впевне­ні, що завтра, післязавтра, за місяць і більше людина вико­ристовуватиме ті самі фільтри й ту саму структуру мрмдпз478 у 7кщкзкзкмислен­ня, як і в момент нашого знайомства з нею.

…Якщо ми не зважаємо на метапрограми нашого партнера з комунікації, його структуру мислення, то він може просто не зрозуміти нас або навіть не почує, настіль­ки поза його картиною світу й мислення будуть наші слова. Метапрограми дуже сильно пов’язані з тим, що для людини буде аргументом, а що — ні, на що в наших словах вона зверне увагу як на значуще й важливе, а що — пропу­стить як незначне й безглузде. Знаючи метапрограми людини, можна будь-яку думку, ідею представити так, щоб людина лег­ко її зрозуміла й прийняла, щоб наведені нами аргументи мали на неї саме той вплив, який ми хочемо.

Це стосується не лише конкретної людини. Маркетинг, стратегія просування продукту й реклама здебіль­шого будуються на особливостях і характеристиках цільової аудиторії. Кожну цільову аудиторію можна проаналізувати з погляду метапрограм. Знаючи основні метапрограми цільової групи, ми мо­жемо вибудовувати стратегію просування продукту, створю­вати рекламу в такий спосіб, щоб «потрапляння» в цільову аудиторію було максимально точним.

Про авторку

Катерина Гайдученко — бізнес-тренерка, коуч, сертифікована тренерка НЛП. Співавторка проєктів Connectome і «Школа нейрокоучингу». Досліджує метапрограми з 2005 року, а тренінги з цієї тематики проводить із 2008-го. Протягом останніх 17 років навчає фахівців ефективно використовувати метапрограми в бізнесі: у продажу, переговорах, управлінні персоналом, коучингу та комунікації та освіті. Раніше у ВРБ вийшла її книга “Нейрокоучинг: архітектура досягнень”

Читати також


Вибір читачів
up