Поділитися:
Абір Капур

На фото ви бачите мене з моєю грою «The Poll» («Вибори»). Насправді я журналіст. Але вже кілька років розробляю ігри. У грі «The Poll» ви берете на себе роль політика і дізнаєтеся, як проходять виборчі кампанії в Індії, як знаходити політичні рішення, домовлятися про компроміси і, зрештою, завойовувати більшість голосів. Інший приклад — мобільна гра «Farsi», яка вчить відрізняти чутки та фейкові новини від справжніх.

Моя мета — знайти спосіб навчити учасників чомусь під час гри, наприклад, як влаштоване наше суспільство. Або як правильно харчуватися — про це інша гра, яку я винайшов. Я все ще мислю як журналіст: знайти правду, поговорити з людьми, обговорити аргументи. Це ставлення впливає на всі мої ігри.

Якщо ти журналіст, який подорожує країною, наприклад, Індією, ти бачиш багато проблем і пишеш про них. Але тексти в газеті — це як вулиця з одностороннім рухом. Там немає діялогу. Натомість ув іграх ви маєте справу з темою і спілкуєтеся одне з одним.

Ми відвідуємо школи та університети Індії з нашою грою про харчування та вікториною про фейкові новини «Farsi». Наразі нам вдалося охопити близько 80 000 учасників. Ігри дуже популярні. Лише за перші шість місяців настільна гра «Вибори» розійшлася накладом понад 500 примірників. Але ви не розбагатієте, граючи в ігри, які тренують вашу громадянську свідомість. Індія, як і Німеччина, знаходиться в руках великих, зазвичай американських, компаній, які панують на ринку.

У Німеччині я нині проводжу дослідження як стипендіят німецького канцлера в ігровій лабораторії Кельнського технічного університету. Коли я граю з німцями, я розумію, наскільки важливими для них є правила і як багато вони їх обговорюють. Саме тому ігри часто тривають набагато довше, ніж в Індії. Індійці полюбляють хаос. Але таку гру, як «Вибори», можна було б перенести і в Німеччину, просто потрібно було б адаптувати кілька дрібниць, які відрізняються від індійських політичних реалій. Парламентські демократії не так вже й відрізняються одна від одної.

Особисто мені дуже подобаються ігри-стратегії, наприклад, настільна гра Splendor, де ви стаєте торговцем діямантами. Або мобільна гра «Політопія». Там ти будуєш міста і змагаєшся з іншими видами. А ще я люблю детективи. Я написав магістерську роботу про колоніяльні детективи. Коли я приїхав до Бона, перше, що мене вразило — це неймовірна тиша. Який контраст з метушливим Нью-Делі. Вбивство в цьому тихому місті і детектив з Індії, який розслідує його тут. Це була б захоплива історія.

Від 2022 року Абір Капур є стипендіятом канцлера Німеччини в ігровій лабораторії Кельнського технічного університету. Раніше журналіст за освітою працював у різних індійських газетах, а останнім часом — у лабораторії громадянських ігор SMART у Південному Делі, Індія.

Записав Ґеорґ Шоль.

Публікація вперше вийшла німецькою мовою під назвою «Spielend zur Wahrheit» в журналі Фонду Алєксандра фон Гумбольдта «Kosmos», випуск 115, 2023 рік.

Переклала Анна-Марія Ляховецька.

Читати також


Вибір читачів
up