Оскар 2012

Оскар 2012

У Лос-Анджелесі роздали нагороди 84-ої церемонія вручення кінопремій Оскар.

Кінострічки “Артист” та “Хоронитель часу” були головними конкурентами в основних номінаціях. Так, “Артист” претендував на перемогу в десяти категоріях, а “Хоронитель часу” – в одинадцяти.

Отож, головні нагороди церемонії зібрала німа чорно-біла картина “Артист”, режисером якої є Мішель Хазанавічус. Окрім номінації “Найкращий фільм”, стрічка завоювала ще п’ять нагород. Статуетку дістали режисер картини Мішель Хазанавічус і головний актор Жан Дюжарден. Найкращими визнали костюми фільму, а також “цілісний саундтрек до стрічки”.
Золоту статуетку здобули художники-постановники фільму “Хоронитель часу”. Цей фільм отримав “Оскара” також у номінаціях за найкращий звук і за роботу звукорежисера.
Меріл Стріп отримала “Оскар” у номінації “Найкраща актриса” за фільм “Залізна леді”. Сама стрічка також  здобула визнання фахівців за найкращий грим. А “Дівчина з тату дракона” одержала “Оскара” за монтаж. Найкращим фільмом іноземною мовою визнали іранську роботу “Розлучення Надера та Сімін”.
У номінації “Найкращий оригінальний сценарій” переміг режисер та актор Вуді Аллен. Найкращими ж акторами другого плану стали Октавія Спенсер за роль у “Прислузі” та Крістофер Пламмер за роботу у фільмі “Початківці”.


Читати також

Вибір читачів

Вибір редакції