Концерт Vołosi в рамках Christmas Tour у Києві 2014

Концерт Vołosi в рамках Christmas Tour у Києві 2014

15 січня польський гурт Vołosi, в рамках Christmas Tour, зруйнував музейну тишу у центрі сучасного мистецтва М17, де зазвичай проходять художні виставки.

В першу чергу мене здивувала численність публіки. Чесно кажучи, я не сподівалась побачити таку велику кількість фанатів на концерті ще досить молодого колективу. Мабуть лише завдяки своїй харизмі, гурту Vołosi вдалось повністю заповнити  М17. Людей  прийшло настільки багато, що на всіх навіть не вистачило стільців. До того ж потрібно зауважити, що місто не було повністю обклеєне афішами, не крутили рекламу на телебаченні , та і Інтернет не вибухав від цієї новини. Мені було приємно, що українці  по-справжньому закохались у незвичне виконання класичного репертуару з карпатськими, балканськими і трансільванськими мотивами.

Звичайно ж що Vołosi були безмежно щасливі, бо мабуть і самі не очікували на таку кількість прихильників їхнього стилю. Поляки відчули відданість і приязнь з боку кожного, хто був присутній у М17 і віддячили по-своєму особливо, відігравши кожну ноту  неймовірно віртуозно, емоційно і звісно вишукано. 

Музики були дуже зіграними, незважаючи на не досить довге існування колективу. Гурт був створений трохи більше трьох років тому, але хлопці дуже вдало приховували це за широкою завісою таланту, майстерності,  величезного запалу та професійності. Vołosi  є дійсно геніальними і своєрідними. Вони піднімали зал на ноги неодноразово, отримували масу оплесків, посмішок і в їхню сторону було сказано безліч компліментів. Їхня гра викликала якісь дитячі емоції, відчуття легкості і відкритості. Завдяки їм, музика відкрилась зовсім по новому.

Я впевнена, що кожен присутній на концерті талановитих гуральських народних музик, отримав масу позитиву, добра і натхненного настрою.

Перед виступом Vołosi, організатори концерту влаштували невеличку прес-конференцію, на якій був присутній лише Кшиштоф Ласон (один із скрипалів). За словами Тетяни Манзюк, координатора туру і дуже приємної дівчини, учасники гурту Vołosi дуже дуже сором'язливі, тому прийти на прес-конференцію погодився тільки Кшиштоф. Загалом питань було не досить багато, але особисто від Експерименту ми запитались відносно Революції в Україні. Нам було цікаво, чи Революція змогла пробудити у музик якісь нові відчуття і чи може це стати шляхом натхнення ? Загалом хотілось почути просто його відношення до подій українського сьогодення. Кшиштоф лишився аполітичним і відповів цілком як творча людина. Він сказав, що все те, що оточує їх і викликає якісь нові почуття і є музою поляків. Що навіть коли не було Революції, його надихав український патріотизм, але зараз, він спостерігає за людьми і розуміє, що вони стали ще сильнішими ніж він думав. І так, революція могла б стати для нього натхненням, як і для будь кого.

Загалом  Vołosi цілком віддані своїй справі, вони щирі і відкриті. Мабуть саме тому їхня популярність поширюється і кількість шанувальників невпинно зростає.

Слюсаренко Анна


Читати також