Художниця з Криму розмалювала львівську півметрову писанку. 2014

Художниця з Криму розмалювала львівську півметрову писанку. 2014

Цих вихідних в рамках Фестивалю писанок у Львівській Cвічковій мануфактурі кримськотатарська художниця Азіза Карімова розмалювала півметрову писанку.

В орнаментах писанки майстриня заклала побажання благополуччя, достатку, розквіту та єдності родини, побажання продовження роду. 15 квітня цю писанку буде розміщено у «Галереї мистецьких писанок» на пл. Музейній (біля Домініканського собору).

     Художниця назвала свою роботу «Егрі дал», що в перекладі на українську означає «зігнута гілка». Орнаменти на писанці символізують родину.

     «Ось троянда - це мати, тюльпан - батько, а маленький тюльпан - це син, мигдаль - донька. Зобразила ці орнаменти на ніжно-блакитному фоні - символ мирного неба. А ще колір нашого кримськотатарського та українського прапорів. Хочу щоб кожна родина жила під мирним небом», - зазначила Азіза Карімова.

     Кримська гостя завітала до Львова спеціально на IV Фестиваль Писанок. Це лише другий її візит до міста Лева. Зізнається, що тут їй дуже подобається.

     «Львів’яни хороші люди - сміється художниця. - Я дуже рада, що мене запросили на фестиваль писанок, вперше я розмальовувала писанку. Це дуже гарна традиція».

     Нагадаємо, завтра, 15 квітня на площі Музейній відкриють «Галерею мистецьких писанок». Більше півсотні мистецьких півметрових та метрових авторських писанок буде презентовано у цій унікальній галереї під відкритим небом.

     Головною сенсацією Галереї стане триметрова ткана писанка. Учні та викладачі Дитячої школи народних мистецтв (вул. Антоненка-Давидовича, 6) з восьми окремих фрагментів створили справжній шедевр. Долучилися і небайдужі до мистецтва львів'янки.  Милуватись цими мистецькими творами львів’яни та гості міста зможуть до 21 квітня.


Читати також