У столиці з’явилися меморіальні таблички на честь учителів відомих українців

У столиці з’явилися меморіальні таблички на честь учителів відомих українців

Кому завдячує своїм успіхом Леся Українка? Хто вплинув на державницькі ідеї Михайла Грушевського? Хто розкрив талант Марії Заньковецької? Вчителі, які сформували українських геніїв, відтепер мають свої відзнаки — меморіальні таблички, які встановлені в центрі Києва. Проект ініціювала громадська спілка «Освіторія» в рамках національної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine.

Першою талант Павла Тичини помітила Серафима Морачевська — його сільська вчителька. Саме вона порадила батькам віддати Павла в один із монастирських хорів Чернігова, щоб талановитий хлопець міг і співати (а у Тичини був неабиякий музичний талант), і отримувати якісну освіту. Завдяки заняттям музикою Тичина створив унікальний стиль поезії — кларнетизм.

Досвідченим провідником у світі літератури Лесі Українки був її дядько, видатний культурний діяч Михайло Драгоманов, який учив її майстерно володіти письменницьким ремеслом, не фетишизувати «національні святощі», не сприймати «голі хрії» й сміливо вдивлятися в майбутнє.

«Ми знаємо імена та значення Лесі Українки чи Михайла Грушевського для України, але часто не знаємо імена тих, хто розкривав їхній талант, допомагав становленню та формуванню цінностей та цілей. За кожним успіхом стоїть учитель, — говорить Зоя Литвин, голова «Освіторії», організатор Global Teacher Prize Ukraine. — Мета проекту «Вчителі видатних» — зробити відомими тих, хто завжди знаходяться у тіні своїх учнів».

Відтепер у театрах та музеях Києва можна побачити інформаційні таблички: вчителю Марії Заньковецької — Марку Кропивницькому, вчителю Лесі Українки — Михайлу Драгоманову, вчителю Агатангела Кримського — Павлу Житецькому, вчителю Павла Тичини — Серафимі Морачевській, вчителю Надії Забіли-Врубель — Миколі Лисенку, вчителю Максима Рильського — Миколі Голобородьку та вчителю Михайла Грушевського — Володимиру Антоновичу. Всіх їх об’єднує новаторство та педагогіка співробітництва, яка зараз активно впроваджується у Новій українській школі. Саме таких сучасних педагогів-новаторів шукають та відзначають на Global Teacher Prize Ukraine.

До 15 липня номінувати вчителя свого успіху може кожен українець. Для цього потрібно заповнити коротку форму на сайті: http://globalteacherprize.org.ua.

Проект «Вчителі видатних» створений громадською спілкою «Освіторія», щоб привернути увагу українського суспільства до важливості професії вчителя. Щороку «Освіторія» проводить премію Global Teacher Prize Ukraine, яка відзначає вчителів за новаторський підхід до освіти. Цього року переможець премії, окрім поїздки в Дубай на Global Education and Skills Forum 2018, отримає 250 тисяч гривень.


Читати також