Сучасне IP відеоспостереження. Основа технології

IP відеоспостереження

Розширення

Дозвіл - це найголовніша перевага IP камер над аналоговими. В інтернет-магазині Pipl.UA ви можете замовити камери hikvision з роздільною здатністю 4000х3000 пікселів і це далеко не межа. Для аналогових камер максимальним значенням залишається 704х576.

Звичайно технології аналогового відеоспостереження теж розвиваються, але і їх можливості навіть близько не наближаються до можливостей IP камер.

Бездротові технології передачі даних

Існує безліч випадків коли прокладка кабелів неможлива або вкрай ускладнена або може обійтися дуже дорого, наприклад існують досить суворі вимоги до гарантування безпеки історичних будівель, або просто приховати кабельну інфраструктуру немає можливості а псувати їй зовнішній вигляд абсолютно не хочеться. Саме для таких випадків існують Wi-Fi камери, 3G і 4G. Відокремленої згадки заслуговують сегмент віддаленого відеоспостереження наприклад на дачах, де бездротові технології будуть єдиними за допомогою яких це відеоспостереження можна організувати.

Кабельна інфраструктура

В аналогових системах для організації системи відеоспостереження вам може знадобитися до трьох кабелів.

Передача сигналу

Перший кабель який буде необхідний, для аналогових - коаксіальний кабель, для IP камер як правило кручена пара.

Живлення

Сучасні технології передачі живлення по крученій парі (PoE і High PoE) дозволяє не тільки використовувати виту пару і для передачі сигналу і для живлення, але і робити це в умовах вкрай низьких температур, причому можна впевнено заявити що живлення вистачить не тільки для камери але і для обігріву кожуха. У випадку з аналоговими камерами кабель живлення завжди окремий, він може бути в одній опльотці з коаксіальним, але суті це не міняє, фізично це два різних кабелі.

PTZ

У випадку з аналоговим відеоспостереженням для управління PTZ функціями потрібен додатковий кабель, у випадку з IP камерами досить тієї ж крученої пари. А камери з PTZ функціями досить поширені і зручні, в тому числі і для домашнього використання.

Двосторонній аудіо зв'язок

Велика кількість IP камер має вбудовані спікерфони, а значить оператор відеоспостереження може в режимі онлайн звернеться до будь-якого хто знаходиться в радіусі кількох метрів від камери.

Використання хмарних технологій

Хмарне сховище являє собою зручний і безпечний спосіб зберігання відеоархіву.

Можна використовувати існуючу мережеву інфраструктуру

Для аналогового відеоспостереження необхідно прокладати коаксіальний кабель, а для IP камер можна використовувати вашу існуючу локальну мережу. Не забувайте що у кожної мережі є пропускна здатність, вона може бути різною в залежності від типу кабелю і мережевого устаткування.

Відсутність втрат в якості при передачі зображення навіть на великі відстані

Сучасні локальні мережі побудовані із застосуванням сучасного мережевого обладнання - маршрутизаторів, комутаторів, точок бездротового доступу, бездротових маршрутизаторів, що дозволяють передавати цифровий сигнал без втрат в якості практично на будь-які відстані.

Швидкість зйомки зі швидкостями до 60 кадрів в секунду

Не поспішайте відмахуватися від цієї високотехнологічної переваги IP камер, у багатьох випадках така швидкість просто незамінна, наприклад для зйомки рухомих автомобілів, або щільних потоків людей, словом скрізь де присутній рух а можливості зйомки ускладнені.

Переваги аналогового відеоспостереження

  • Ціна

Власне це єдина перевага, але досить вагома.


Читати також