15 порад, як робити якісні знімки, використовуючи камеру телефона

15 порад, як робити якісні знімки

Згідно з даними NPD Group, більше чверті зроблених знімків і знятих роликів користувачі знімають за допомогою вбудованої камери смартфона.

У той час як фотографії, зроблені за допомогою смартфона, знаходяться на підйомі, використання традиційної камери може втратити свою популярність. Камери сучасних смартфонів мають можливість робити досить якісні знімки, у порівнянні зі смартфонами кілька років тому, і, враховуючи, що на Instagram щодня завантажується більше 5 мільйонів знімків, зроблених смартфонами, можна сказати, що це найпростіший спосіб ділитися своїми фотографіями.

У той час як наявність у смартфона хорошою камери все ще не гарантує високу якість фотографій і відео, правильно налаштувавши камеру смартфона, ви можете вивести якість фотографій, зроблених вбудованою камерою, на новий рівень.

1. Подбайте про освітлення

Одна з основних проблем вбудованих камер смартфонів - низька якість зйомки при недостатньому освітленні. Щоб виправити це і не залишати на фотографії похмурих об'єктів, вам доведеться докласти трохи зусиль.

Звичайно ж, немає нічого краще натурального освітлення, але в похмурі дні зйомка навряд чи обійдеться без додаткових джерел світла. При зйомці ви повинні повернутися спиною до джерела світла, а об'єкти навпаки повинні бути спрямовані до світла. Якщо ви знімаєте в приміщенні, також направте джерело світла на об'єкти, які ви зібралися знімати, і приберіть їх подалі від стін і вікон.

2. Використовуйте спалах з обережністю

Хоча спалах в багатьох ситуаціях допомагає вирішити проблему з освітленням, занадто висока яскравість може зробити людей на знімку схожими на примар. Краще на всяк випадок завжди робити два знімки - один зі спалахом, інший-ні. Пізніше ви зможете подивитися обидва варіанти і вибрати кращий. Або ж зовсім не використовуйте спалах і скористайтеся наступним порадою.

3. Спробуйте збільшити час експозиції

Замість того, щоб включати спалах, спробуйте збільшити час експозиції, якщо ви знімаєте у погано освітленому приміщенні. Збільшений час експозиції дозволить вам отримати більш яскраві фотографії з кращою якістю, коли навколишнє середовище не достатньо добре освітлене.

У випадку якщо ви власник iPhone, ви можете зафіксувати експозицію натисненням та утриманням спеціальної області на вашому екрані. При використанні інших додатків, просто збільшіть налаштування яскравості для отримання бажаного ефекту.

4. Використовуйте режим HDR

Ще одна опція, підтримувана сучасними телефонами - режим High Dynamic Range (HDR). Використовуючи HDR, ви зможете захопити значно більш широкий спектр тонів і кольорів, що в результаті дає більш якісні фотографії, ніж при використанні спалаху вашого телефону.

5. Очистіть об'єктив

У той час як лінзи звичайних камер захищені від випадкового впливу завдяки спеціальним чохлам, на камерах мобільних телефонів часто можна помітити сліди від пальців.

Витріть об'єктив серветкою, інакше на ваших фотографіях буде відображено бруд з вашого об'єктива, незалежно від того, який фотоапарат ви використовуєте.

6. Збільште дозвіл

Для того щоб зробити високоякісний знімок, переконайтеся, що ви поставили налаштування дозволу на максимум. Знімки у високому дозволі набагато швидше заповнять пам'ять вашого смартфона, але ви зможете без усілякого ризику збільшувати зроблену фотографію.

7. Не використовуйте цифровий зум

У той час як оптичний зум насправді збільшує об'єкти на знімку, цифровий зум тільки псує якість знімка. Вам краще просто підійти ближче, а потім, якщо необхідно, обрізати або збільшити фотографію з тим же ефектом, як при цифровому зумі.

8. Тримайте телефон рівно

Стійко утримуйте в руках телефон у той час як ви робите знімки, щоб уникнути розмитості на зображеннях. Щоб забезпечити стійке положення камери є кілька способів.
Деякі телефони використовують вбудований акселерометр, який відчуває рух пристрою, щоб зробити знімок тільки тоді, коли камера знаходиться у спокої. Обов'язково включіть цю функцію у вашому телефоні, якщо він оснащений акселерометром.

Щоб забезпечити стійке положення вашого тіла і телефона, тримайте ваш смартфон двома руками, а також тримайте ваші руки вздовж тіла. Якщо поряд з вами є якась поверхня, наприклад, стіл або полка, використовуйте її в якості опори.

9. Встановіть баланс білого

Баланс білого кольору - ще один потенційний недолік камери смартфона під час зйомки при поганому освітленні. Більшість камер автоматично регулює баланс білого перш ніж включити додаток для зйомки. Якщо ваші фотографії виглядають неприродно, спробуйте вручну змінити параметри, щоб збільшити якість зйомки при даному освітленні.

10. Зверніть увагу на затримку спрацьовування затвора

Більшість камер роблять знімок не в той момент, коли ви натискаєте кнопку. Поекспериментуйте і визначте, коли вам потрібно натискати кнопку зйомки, щоб зробити фотографію в потрібний вам момент, враховуючи вашу затримку затвора.

11. Налаштуйте колірний баланс

Щоб налаштувати колірний баланс, вам доведеться трохи покопатися в налаштуваннях. Тонка настройка насиченості, контрасту і різкості може додати вашій фотографії абсолютно інший вигляд, коли налаштування за замовчуванням не дають бажаних результатів.

Змінити колір на комп'ютері може виявитися набагато простіше, ніж возитися на вашому телефоні. Таке програмне забезпечення як Gimp, Iphoto, і Adobe Photoshop допоможе вам скорегувати колірний баланс вже після того як ви зробите знімок.

12. Використовуйте "правило третин" для хорошої композиції

Ви, звичайно, можете захопити об'єкт в центрі порожнього кадру, але справжні професіонали так не роблять, значить і вам не потрібно. Замість цього, використовуйте "правило третин", уявляючи вертикальні і горизонтальні лінії, що розділяють екран як у полі для гри "хрестики-нолики".
Ви можете легко включити екранну сітку на iPhone, включивши її у налаштуваннях екрану. У випадку з Android, додаток ProCapture дозволить вам зробити те ж саме. Потім використовуйте ці лінії для грамотного розташування об'єкта та отримання кращої композиції вашого фото.

13. Перевірте фон

У той час як ви можете сфокусуватися на чиєму-небудь обличчі, обов'язково перевірте фон фотографії. Об'єкти, визирають з-за чиєїсь голови, можуть відволікати увагу від того, що ви насправді хотіли зафіксувати на фотографії.

14. Оновлюйте додаток вашої камери

У той час як смартфони продаються з попередньо встановленим додатком для зйомки, можуть бути кращі варіанти цього додатка, доступні для скачування. Такі додатки надають додаткові параметри для налаштування і поліпшення якості фотографій.
Додаток The Camera + для iPhone пропонує 16 сюжетних режимів, а також режимів зйомки для підвищення якості зйомки в певному середовищі. У випадку зі смартфонами на платформі Android, зверніть увагу на Camera ZOOM FX, додаток зі схожими параметрами.

Щоб додати ретро-ефект або цікаві відтінки для ваших фотографій за допомогою декількох штрихів, використовуйте Instagram. Instagram зосереджений більше на фанк фотографіях з друзями, а не настройки параметрів знімків, що виглядають професійно, але він дуже простий у використанні і дозволяє миттєво обмінюватися фотографіями.

15. Спробуйте професійні техніки зйомки

Не варто відмовлятися від спеціальних технік зйомки, для отримання унікальних фотографій, тільки тому, що у вас немає дуже дорогої професійної фототехніки. Спробуйте техніку "панорамування", пересуваючи вашу камеру з тією ж швидкістю, з якою рухається об'єкт або людина. Задній фон буде злегка розмитий, однак об'єкт в русі буде відображений досить чітко.

Безліч додатків також дасть вам можливість робити панорамні знімки за допомогою вашого телефону. Це досить просто, вам всього лише треба включити необхідний параметр і зробити серію знімків, а ваш смартфон сам збере з них цілісний знімок.


Читати також