У Китаї роботи пробігли напівмарафон із людьми

0
Поділитися:
напівмарафон для роботів

Рекордний час за підсумками півмарафону в Пекіні показав гуманоїд Tien Kung Ultra: 2 години, 40 хвилин та 42 секунди. Втім йому було далеко до найшвидшого з живих бігунів - той уклався о 1 годині 11 хвилин 7 секунд. Роботи-гуманоїди вперше пробігли напівмарафон у Пекіні пліч-о-пліч з людьми. Про це у суботу, 19 квітня, повідомило агентство Xinhua.

Загалом у забігу взяли участь 20 двоногих роботів. Їхнє обслуговування забезпечували команди штурманів, операторів та інженерів. З метою обережності андроїди бігли спеціально виділеним для них треком.

Організатори дозволили "піт-стоп" для заміни батарей

У ході напівмарафону було дозволено заміну батарей. Забіг проходив на асфальті, але були й ділянки з неідеальним дорожнім покриттям, а також підйоми та спуски.

Більшість моделей було відправлено на трасу з лабораторій, де вони розроблялися, та не встигли пройти повноцінних випробувань.

Робот Tien Kung Ultra уклався в 2 години 40 хвилин 42 секунди

Робот Tien Kung Ultra подолав дистанцію за рекордні для гуманоїдів 2 години, 40 хвилин та 42 секунди. Найшвидший із 10 тис. живих бігунів уклався в 1 годину 11 хвилин 7 секунд.

"При падінні людина може стати на ноги, зробивши кілька простих рухів, але у випадку з роботами потрібна одночасна робота безлічі суглобів з великим крутним моментом", - пояснив Ян Гуодонг, співзасновник стартапу, який розробив робота-конкурента CASBOT SE.

На позначці за 16 км розгорнулася драма

Справжня драма, за даними Xinhua, розгорнулася на позначці 16 кілометрів, коли Tien Kung раптово впав. Інженери, які його супроводжували, прийшли на допомогу і навіть викотили резервного андроїда. За правилами гонки заміна призвела б мінімум до 10-хвилинного штрафу.

Однак через п'ять хвилин Tien Kung запрацював і відновив рух, після чого ритм його перебігу більше не порушувався.

Фінішну межу подолали шість людиноподібних роботів

Друге місце серед роботів посіла модель N2, третє – гуманоїд, розроблений шанхайською компанією DroidUp. Загалом до фінішної межі дісталися шість людиноподібних роботів.

Китай сподівається, що інвестиції в передові галузі, такі як робототехніка, допоможуть створити нові стимули для економічного зростання.

Читати також


Вибір читачів
up