27-08-2021 Мистецтво 28390

Що таке скетчінг і навіщо потрібен скетчбук

Що таке скетчінг

Друзі, вітаю на порталі Експеримент. Сьогодні я вам розповім про скетчінг і поділюся невеликою, але чудовою добіркою.

Отже, для початку розберемося, що таке скетчінг. Насправді все просто. Це така техніка дуже швидких начерків. Ви колись пробували щось зобразити на папері? Якщо ви не є художником, то давно вже пора це виправити. Напевно, ви раніше малювали всякі вензелі, завитки, коли сиділи на уроках, говорили довго телефоном, сиділи у черзі. Так ось, якщо навчитеся професійно малювати, то це вже буде називатися начерки, замальовки. Зазвичай їх роблять у скетчбуці.

Спочатку скетчами називали віртуозні й швидкі замальовки міста (travel sketching), архітектури, людей і модних образів (fashion sketching), предметів (industrial sketching), автомобілів (також industrial sketching), в цілому все, що за технікою виконання має на увазі швидкість, стилізацію, впевненість, свободу і навіть частку хуліганства.

Зараз до скетчінгу відносять також інтер'єрні малюнки, виконані як у легкій сучасній, так і в більш академічній манері. Це можуть бути детально опрацьовані скетчі, ймовірніше навіть інтер'єрні ілюстрації та ручні візуалізації, часом, фотографічно точні.

Отже, щоб почати скетчінг, вам необхідно купити Скетчбук, альбом або щось на зразок того і звичайну ручку, олівець. Насправді чим простіше, тим краще. Коли ви перебуваєте під впливом натхнення, вам плювати на марку ручки або номер олівця. Коли ви зробите перші начерки, можна вже і додати колір. Акварель цілком підійде. Якщо ви ще не вмієте користуватися аквареллю, почніть з набору Crayola, наприклад. Іншим варіантом буде маркер на водяній основі або ж кольорові олівці, крейда. У наш час скетчінг асоціюється найбільше з такими матеріалами, як спеціалізовані маркери: Copic, Stylefile marker, Chartpak, Promarker, TOUCH, Molotow, ZIG.

Ескізи краще за все робити щодня. Так ви швидше наб'єте руку і станете професіоналом своєї справи.

Що таке скетч-ілюстрація?

Анна РасторгуеваАвтор: Анна Расторгуєва

Скетч-ілюстрація – це скетчінг, на який йде значно більше часу, ніж на просто скетч. Тут вже робота йде поетапно. Підбирається інформація, розробляється композиція і вже більш ґрунтовно вибираються матеріали, опрацьовуються деталі. За підсумком ця робота може бути картиною, оформленою в рамку, а може бути подарунком. Або може стати листівкою, ілюстрацією журналу, постером.

А тепер дізнаємося, які види скетч-ілюстрацій та скетчінгу сьогодні існують.

Види скетчінгу

Industrial sketching (промисловий скетчінг)

Автор: Spencer NugentАвтор: Spencer Nugent

Вам знадобиться вміння будувати об'єкти у просторі, розуміти їх конструктив і знати, як надавати об'єм; знадобляться знання азів композиції для грамотного компонування проєкту на аркуші. У цьому виді скетчінгу потрібна досконала техніка та швидкість, впевненість виконання, «поставлена рука»; базові матеріали тут: метал, пластик, скло, дерево.

Travel sketching (скетчінг у подорожах)

Найважливіше в цьому виді – вміння передати настрій, атмосферу місця, «схопити момент»; необхідно правильно передати масштаб, пропорції об'єкта; часто потрібна швидкість виконання. Бо це скетчінг у подорожах, поїздках, де, як правило, час не дозволяє малювати годинами на пленері, а значить, потрібно виокремити головне у сцені та графічними способами стилізувати його в малюнку.

Architectural Sketching (архітектурний/міський скетчінг)

Зарисовка здания. Автор: Julia Moon, SketchbookЗамальовка будівлі. Автор: Julia Moon, Sketchbook

Архітектурний (міський) скетчінг – це ілюстрації та ескізи будівель і споруд, міських вулиць.

Щоб створювати архітектурні скетчі, ілюстратору також вкрай необхідні знання й розуміння законів перспективи, почуття пропорцій, уміння передати об'єми предметів.

Часто цей вид скетчінгу називають міськими замальовками. Цей вид сподобається людям, небайдужим до архітектури, адже кожне місто – це неповторна атмосфера.

Архітектурний (міський) скетчінг перетинається з тревел-скетчінгом (travel-скетчінг – замальовки у подорожах), а також активно використовується професійними архітекторами, в роботі архітектурних бюро та проєктних майстерень.

Interior sketching (інтер'єрний скетчінг)

Інтер'єрний скетчінг – це створення замальовок, скетчів та ілюстрацій інтер'єру, дизайну інтер'єру і декору для інтер'єру. Щоб створювати інтер'єрні скетчі, ілюстратору необхідні знання та розуміння законів перспективи, почуття пропорцій, уміння передавати об'єм предметів, а також уміння зображати різні матеріали та фактури.

Використовується дизайнерами, архітекторами, декораторами, оформлювачами для презентації своїх ідей, а також ілюстраторами, які створюють роботи для подальшого використання у журналах і закладах харчування.

Fashion sketching (скетчінг у дизайні одягу)

Важливі знання пропорцій людини (тіло та обличчя); вміння стилізувати їх (часто роблять надмірно подовжені й худорляві фігури, де пропорційно голова укладається у загальній висоті людини не реальні 8 разів, а 10, 11 або навіть 12). Потрібно знати, як виграшно подати свою ідею, колекцію; акцент саме на дизайні одягу, а не на фігурі або портретній схожості; необхідне також вміння передавати такі матеріали й текстури, як шкіра, волосся, різні види тканини, метал.

Food sketching (скетчінг їжі)

скетчинг еды. Автор: Liz SteelАвтор: Liz Steel

Часто перегукується зі скетчінгом у подорожах, але не завжди. Як правило, такі скетчі виконуються на замовлення для більш «апетитного» і незабутнього образу страв у меню або рекламі, що сприятливо позначається на маркетингу та продажу ресторану. Інший варіант, це коли їжу малюють просто для себе, щоб зафіксувати момент, конкретний стан або настрій, або просто те тістечко було занадто красивим, щоб не намалювати його.

Floral sketching (ботанічний скетчінг)

Флористичний скетчінг – це малюнки квіткових композицій, оформлення інтер'єрів для різних заходів. Флористичний скетчінг перетинається з ботанічною ілюстрацією. Скетчеру-флористу необхідно вміти малювати ботанічну ілюстрацію. Цей напрямок використовується у роботі флористами та декораторами. Ілюстратори використовують цей вид скетчінгу для створення робіт, які надалі можуть бути використані на косметичних установках, екопродуктах, рекламах і так далі.

Landscape sketching (ландшафтний скетчінг)

ландшафтный скетчинг автор Sophie PeanutАвтор: Sophie Peanut

Ландшафтний скетчінг – це замальовки дизайну парків, скверів, садових і присадибних ділянок. Часто використовується спільно з архітектурним скетчінгом. Ландшафтний скетчінг використовується в основному ландшафтними дизайнерами. Яким чином?

Уявіть порожню ділянку землі, на якій планується в майбутньому побудувати будинок і облагородити територію навколо. Ландшафтний дизайнер повинен уміти красиво на папері зобразити для замовника те, який вигляд матиме вся територія навколо. Як виглядатиме весь ландшафт, включаючи ставки, кущі, клумби, живоплоти й так далі.

Скетч-портрет

Скетч-портрет можна так само віднести до скетч-ілюстрації. Цей тип скетчінгу досить розвинений і цікавий. Використовувані матеріали – це маркери, олівці, акварель та інші. Деякі ілюстратори стилізують свої роботи під поп-арт або малюють людей з надто великими очима.

Висновок

У висновку додам, що під час малювання скетч-ілюстрацій усі фігури та форми спрощуються і стилізуються, тому не бійтеся, якщо у вас не вийде. Починайте малювати скетчі за онлайн-уроками або вебінарами. А якщо вам потрібна допомога, відвідайте майстер-клас у реальному часі. Вам буде набагато простіше освоїти скетчінг! Творіть і створюйте всюди й завжди! І пам'ятайте, що для початку треба взяти в руки олівець і почати малювати!

Скетчі для натхнення

А тепер, обіцяна добірка. Я завжди любила стежити за тим, як творять майстри. На це можна дивитися вічно. Я склала добірку скетчбуків талановитих художників (фото і відео). Приємного перегляду:

Elena Limkina

Скетчи Elena Limkina

Скетчи Elena Limkina

Скетчи Elena Limkina

Скетчи для вжохновения Elena Limkina

Примеры. Скетчи Elena Limkina

Красивые Скетчи Elena Limkina

Скетчи Elena Limkina


Lili Schuch

Красивые скетчи. Автор Lili Schuch

Красивые скетчи. Автор Lili Schuch

Красивые скетчи. Автор Lili Schuch

Красивые скетчи. Автор Lili Schuch

Красивые скетчи. Автор Lili Schuch

Красивые скетчи. Автор Lili Schuch

Красивые скетчи. Автор Lili Schuch

Красивые скетчи. Автор Lili Schuch

Красивые скетчи. Автор Lili Schuch

Красивые скетчи. Автор Lili Schuch

cherngzhi

скетчи подборка

скетчи подборка

скетчи подборка

скетчи подборка

скетчи подборка


Veronique Hamel

Лучшие скетчи. Veronique Hamel

Лучшие скетчи. Veronique Hamel

Лучшие скетчи. Veronique Hamel

Лучшие скетчи. Veronique Hamel

Лучшие скетчи. Veronique Hamel


Kathryn Larsen

Скетчбук Kathryn Larsen Япония

Скетчбук Kathryn Larsen Япония

Скетчбук Kathryn Larsen Япония

Скетчбук Kathryn Larsen Япония

Скетчбук Kathryn Larsen

Скетчбук Kathryn Larsen

Скетчбук Kathryn Larsen


Rachelle Meyer

Rachelle Meyer Скетчбук

Что такое скетчинг и зачем нужен скетчбук

Rachelle Meyer Скетчбук

Rachelle Meyer Скетчбук

Rachelle Meyer Скетчбук

Rachelle Meyer Скетчбук

Rachelle Meyer Скетчбук

Rachelle Meyer Скетчбук

Rachelle Meyer Скетчбук

Rachelle Meyer Скетчбук

Rachelle Meyer Скетчбук

Rachelle Meyer Скетчбук

Rachelle Meyer СкетчбукЧитайте также