«путін та його генерали ганьблять усе те, заради чого ми виживали». Колишні в'язні німецьких концтаборів про загибель 96-річного Бориса Романченка у Харкові

Колишні в'язні німецьких концтаборів про загибель 96-річного Бориса Романченка в Харкові. Війна в Україні 2022

Міжнародний комітет Освенціма, який об'єднує колишніх в'язнів німецьких концтаборів, зробив заяву із приводу загибелі в Харкові 96-річного Бориса Романченка, який пережив у роки Великої Вітчизняної війни ув'язнення в Бухенвальді.

Ось що сказав виконавчий віце-президент комітету Крістоф Хойбнер:

Для людей, які пережили Освенцім та Голокост, смерть їхнього товариша Бориса Романченка в Харкові стала останнім згуртованим криком злочинної війни, яку путін та його поплічники ведуть в Україні день у день. Ця війна стирає пам'ять і справу життя тих, хто вижив у концтаборах, і намагається розділити та зруйнувати їхні спільноти в Україні, Польщі, Росії, Білорусі, Ізраїлі та багатьох інших країнах світу.

У заяві комітету також цитуються слова 96-річної Єви Фахіді, угорської єврейки, яка пережила Голокост:

Все, заради чого ми жили з моменту визволення з Освенціма, Бухенвальда, Равенсбрюка та Заксенхаузена, все, що ми відстоювали і всі спогади, якими ми ділилися з європейською молоддю, зараз ганьблять путін і його генерали. Люди кажуть, що ми, котрі вижили в концтаборах, — совість світу. У путіна немає совісті, він взагалі не має до нас жодного відношення, ганьба йому та його брехні. Наші думки в ці дні звернені до сім'ї Бориса Романченка і всіх, хто пережив Голокост в Україні і нині намагається вижити під російськими бомбами. Але також наші думки звернені до батьків та близьких молодих російських солдатів, чиї життя путін навмисне витрачає на цій війні.

Борис Романченко, колишній в'язень Бухенвальда та ще кількох німецьких концтаборів, загинув 18 березня у власній квартирі у Харкові після того, як до будівлі потрапив снаряд. Романченко жив у Північній Салтівці — районі, який з перших днів війни зазнає обстрілів з боку російських військових. У Кремлі піддали сумніву відомості про те, що Романченко загинув через російські обстріли, і припустили, що колишній в'язень Бухенвальда міг померти «під перехресним вогнем націоналістичних батальйонів».


Читайте также