Науково-популярні відео тижня. Добірка від 05.02.2023
Портал Експеримент пропонує свіжу добірку цікавих та пізнавальних науково-популярних відео. На вас чекають топові відео наукпопа за тиждень та освітні матеріали. Приємного перегляду та мирного неба!
Румінація: як побороти нав‘язливі думки. Чи існує «жіноча енергія»?
67 випуск передачі Подкаст терапія. Цей проект - діалоги двох друзів. Спартак - український лікар, кандидат психологічних наук. Янович - український актор та комік. Наука досі не може пояснити, як вони зійшлися і чому досі спілкуються. Власне, це єдине, що й хлопці не можуть пояснити. На все інше в подкаст терапії відповіді є.
Криптозоологія: в пошуках ЧУПАКАБРИ і Лохнеського чудовиська
Чому пошуки чупакабри або Лохнеського чудовиська - марні? Що не так з русалками та драконами? Чому криптозоологія - не наука і в чому її шкода?
Oxygyne: живлення за рахунок грибів модифікувало їхні тіла.
Нова цікаве відео на каналі Довколоботаніка.
Вступ до філософії. Експерименти в етиці. Вагонеткологія. Руслан Мироненко, Ксенія Зборовська
На цей раз вирішили обговорити етичні та моральні засади різних суспільств. На зустрічі обговоримо такі моменти: Чим ми керуємось, коли приймаємо моральні рішення? Чи можливі універсальні моральні засади? Що таке вагонеткологія? Хто є автором(и) цього напрямку? Як пов’язані наші моральні засади та теорії «справедливої війни»? Чи можливі етичні експерименти на практиці? Вчення про подвійний наслідок Учасники: Руслан Мироненко — засновник Печери Платона Ксенія Зборовська — співзасновниця Печери Платона
Вступ до філософії. Лекція 5. Що означає мислити раціонально?
5 лекція курсу "Вступ до філософії" або "Філософська пропедевтика". Курс читався студентам першого курсу філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Україні Потрібна Латинка! Чи ні? Розбираємось | Історія України від імені Т.Г. Шевченка
Українці повинні перейти на латинську абетку, щоб відгородитися від Росії. Це дозволить європейцям, які користуються латинкою, швидше вивчити нашу мову і зміцнить зв’язки із Заходом. Крім того це забезпечить українцям легше вивчення європейських мов. Безперечно, вам доводилося чути подібні тези. І більшість, я певен, не знає, як до них ставитися. З одного боку, нам і справді треба відгороджуватися від Росії у всьому – від законів та торгівлі до серіалів та мови. А з іншого боку, відмовлятися від звичної кирилиці… А як же наші діди-прадіди, які нею писали церковні книги та листи? Як же Шевченко, який писав кирилицею? А Франко? А десятки і сотні авторів, тисячі й сотні тисяч документів?
Європа пішла від КНР, Перше відео з екзопланетами
Що викликає агресію - Роберт Сапольскі "Біологія поведінки людини"
Становлення сучасної України – Відступ Османів. російська сила. Українське народництво
Курс лекцій Тімоті Снайдера «СТАНОВЛЕННЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ». Відступ Османів. Російська сила. Українське народництво.
У цьому відео автори переклали лекцію з історії україни, в якій професор висвітлює події 18 сталіття. Трикутник держав, який включає в себе російську та Османську Імперії, а також Українську козацьку державу. Тімоті Снайдер — професор історії Єльського університету Річарда К. Левіна та постійний співробітник Інституту наук про людину у Відні викладає курс "Становлення сучасної України".