08.08.2023
Міфи та легенди
eye 1158

Фрейя: богиня краси та королева валькірій у скандинавській міфології

Фрейя: богиня краси та королева валькірій у скандинавській міфології

У світі міфології, що повний загадковості та неймовірних історій, існують постаті, які залишають свій слід у віках. Однією з таких постатей є Фрейя – богиня Асґарда, що об'єднує в собі красу, могутність та щедрість. Відома своєю безмежною добротою і неймовірною привабливістю, Фрейя займає почесне місце серед божественних істот у скандинавській міфології.

За словами легенд, Фрейя була першою після Фріґґ – богинею кохання та шлюбу. У Фрейї була неперевершена краса, яка вражала не тільки богів, а й людей. Відомо, що навіть серед божественних істот не було того, хто міг би зрівнятися з Фрейєю за красою. Її обличчя випромінювало ніжність, а серце таке м'яке, що співчуває стражданням кожної істоти.

У Фрейі є чарівне соколине оперення, яке, надівши, можна літати у вигляді сокола. Звідси пісня соколиного вітру, яка створювала магічну ауру навколо Фрейї.

Чарівне золоте намисто Брісінґамен

богиня Фрейя

Найяскравішим символом краси й могутності Фрейї є її золоте намисто — Брісінґамен, створене чотирма ковалями-гномами, братами Брісінґами. Історія цього намиста несе в собі красу, майстерність та символіку. Фрейя не могла встояти перед його вродою і пропонувала гномам різні коштовні речі в обмін на намисто. Проте, гноми встановили вимогу – провести ніч з кожним з них. Таким чином, намисто Брісінґамен стало свідком її відваги та вибору.

Є думка, що після цієї угоди Одін покинув дружину, і вона його шукала, проливаючи сльози: коли вони торкалися землі, вони перетворювалися на золото, падаючи в море, вони ставали бурштином.

Фрейя була також предводителькою валькірій – небесних воїнів, які збирали душі загиблих воїнів з поля бою. Вона забирає собі половину полеглих воїнів (другу половину забирає собі Одін). Це не означає, що вона бере собі гірших воїнів, ніж Одін; вони ділять полеглих у бою воїнів між собою.

Їздить Фрейя в блискучій колісниці, яка запряжена двома котами; за домашню тварину в неї слугує кабан Хільдісвіні. Живе Фрейя у чудовому палаці Фолькванґе (Folkvang — "Поле людей", "Народне поле"), головний зал якого називається Сессрумнір (Sessrumnir).

Фрейя несла в собі не лише красу та могутність, але й щедрість. Вона керувала плодючістю, врожаями та жнивами, даруючи свою благодать людям та богам.

Легенди про Фрейю пронизані красою, символізмом та добротою. Її золоте намисто, могутність валькірій, турбота про загиблих та неймовірна краса роблять її невід'ємною частиною скандинавської міфології. Її історія – це історія краси, могутності та великої душі, яка завжди готова прийти на допомогу і торкнутися сердець кожної істоти.

Читати також


Вибір читачів
up