Сучасне мистецтво та технології на UBIENNALE: Пробудження

Сучасне мистецтво та технології на UBIENNALE: Пробудження

VR, інсталяції, відеоарт та AR-експонати на бієнале цифрового та медіамистецтва  UBIENNALE: ПРОБУДЖЕННЯ в Києві

Запрошуємо вас на подію, що стане здивуванням і відкриттям – UBIENNALE: ПРОБУДЖЕННЯ. Друге Українське Бієнале Цифрового та Медіамистецтва буде представлена в Києві, в музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва, на вул. Богдана Хмельницького, 7, з 23 листопада по 3 грудня 2023 року. Вхід вільний, завдяки підтримці Goethe-Institut.

В епоху війни, коли світ знаходиться на перепутті,  UBIENNALE: ПРОБУДЖЕННЯ відкриває простір для роздумів про пробудження свідомості нації. Сучасне цифрове мистецтво стає мовчазним свідком та тлумачем подій війни, потужним інструментом вираження та висловлення образів та думок митців щодо сучасних викликів.

Виставка  UBIENNALE: ПРОБУДЖЕННЯ покликана поглибити сприйняття глядачів,  висловлюючи важливі та болісні аспекти життя актуальною мовою нашого часу - мовою сучасного цифрового мистецтва. Подія вражатиме інноваційними інсталяціями, відеоартом, VR та AR-експонатами, які надихають та змушують задуматися. Експонати виставки вирізняються не лише високотехнологічними рішеннями, але й умілою взаємодією традиційних та інноваційних форм мистецтва.

Понад 30 визначних українських та міжнародних митців представлять свої роботи на тему "Пробудження". Серед них – понад 15 експонатів у VR-шоломах, що надають можливість як занурення в роботи українських митців, так і самостійного дослідження віртуальних світів. Серед українських експонатів представлені роботи Алевтини Кахідзе, Олега Харча, Вероніки Чередниченко, Олександра Ісаєнко, Пьотра Армяновського, Євгена Ващенко, Віталія Шупляка, та інші.

“Роботи, представлені в цьому році, не лише оголошують біль та проблеми сучасності, але й акцентують на внутрішньому пробудженні – духовній силі та вірі у краще майбутнє. " UBIENNALE: ПРОБУДЖЕННЯ" має на меті стати простором для побудови оптимізму та надії під час великого лиха. Перебуваючи в унікальному середовищі "AWAKENINGS", серед робіт,  що акцентують на єдності та важливості спільного пробудження, ви відчуєте дух спільноти, що є важливим аспектом національної самосвідомості” - каже куратор української бієнале цифрового та медіа мистецтва Валерій Коршунов.

Валерій Коршунов понад 5 років займається розвитком українського цифрового та медіамистецтва, є автором таких проєктів як ARTEFACT, медіа-арт виставка CHORNOBYL 33, першої онлайн резиденції та VR-виставки Чорнобиля, презентації понад 70 робіт українських митців на Burning Man, є засновником першої Української Бієнале Цифрового та Медіа мистецтва, режисером VR проєкту “Доба Перша”, що в цьому році був представлений на 80-му Венеціанському Кінофестивалі. 

Програма подій  UBIENNALE: ПРОБУДЖЕННЯ буде супроводжуватись аудіовізуальними перформансами та професійною панеллю обговорень за участі митців і кураторів з України, Іспанії, Німеччини, Франції, Чехії, Італії та Польщі. Перші з яких відбудуться в суботу 25 листопада о 16:00. Слідкуйте за актуальними оновленням програм  UBIENNALE: ПРОБУДЖЕННЯ на сайті проєкту та у соціальних мережах.

Не пропустіть можливість стати свідками  UBIENNALE: ПРОБУДЖЕННЯ – події, яка не лише розкриє перед вами глибину мистецтва, але й стане інтелектуальним та духовним викликом у складний період в історії. Це не просто виставка – це історія нашого "Пробудження".

Познайомтесь ближче з сучасним цифровим мистецтвом, що представляє сьогодні Україну в світі та міжнародними роботами митців з Іспанії, Чехії, Тайваню, та інших країн. В цьому році UBIENNALE вже була представлена в Іспанії, а минулого року, навіть малий - єдиноможливий формат UBIENNALE під час блекаутів грудня минулого року, збирав захопливі  відгуки аудиторії у Львові, Ужгороді та Києві.

Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Ubiennale триватиме з 23 листопада по 3 грудня 2023 року
Графік роботи: Середа – неділя
з 12:00-19:00
Вхід вільний
Місце:
Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7

​​ UBIENNALE: ПРОБУДЖЕННЯ - там, де мистецтво зустрічається з технологією, а Пробудження стає історією.

​​Перша Бієнале цифрового та медіа мистецтва відбулась ще у 2021 році за підтримки Українського Культурного Фонду, Посольства Іспанії в Україні та Іспанської агенції з розвитку AECID. Тоді подія об’єднала 50 митців із 15 країн, 17 з яких були з Іспанії. Вони представили інсталяції, відеоарт, кінетичні, VR, AR та NFT експонати.  Глядачі мали змогу відчути тенденції світового мистецтва, познайомитися з роботами світових художників, відкрити для себе українських митців та стати їх прихильниками.


Читати також