Донецьк використовує цифровий дизайн у реальному світі

Перетворювати комп'ютерні зображення в тривимірні фігурки,донецьк

Перетворювати комп'ютерні зображення в тривимірні фігурки скоро зможе навчитися будь-який житель Донецька.

  У фонді «Ізоляція» готують до відкриття лабораторію, в якій усім охочим розкажуть і покажуть, як працювати з 3D-принтером.

    Спробувати свої сили в створенні об'ємних предметів можна буде вже наприкінці січня. 
 

    Цей принтер друкує фігури розплавленим пластиком. «Подібні прилади здатні створити в реальності все, що можна намалювати на комп'ютері», - розповідає Костянтин Леоненко.

Костянтин Леоненко, менеджер проекту «Ізолаб»: «Вони вже давно використовуються скрізь, де йде розробка фізичних об'єктів: ручка для холодильника, поршень для автомобіля, лопасть для літака. Скрізь, де потрібно випробувати цифровий дизайн в реальному світі».

  Принтер, встановлений в "Ізоляції", невеликий. Він призначений для того, щоб людина навчилася основам поводження з цим приладом. На ньому можна друкувати фігурки, ширина і висота яких не перевищує 20 сантиметрів.

    Щоб виготовити фігуру, спочатку потрібно створити її тривимірне зображення на комп'ютері і завантажити його в спеціальну програму.

   Олександр Манук'янс, волонтер фонду «Ізоляція»: «Цю модель потрібно помістити в конвертер, перетворити її в G-код. Це код, який надсилається вже безпосередньо на 3D-принтер.».

     Прилад зробить з малюнка об'ємну фігуру за кілька хвилин. «Такий принтер може друкувати не тільки пластиком», - пояснює Ольга Єфімова.

    Ольга Єфімова, менеджер з комунікацій фонду «Ізоляція»: «Якщо ми говоримо про те, що хтось хоче випікати печиво незвичайної форми, і придумав незвичайний дизайн, то може надрукувати його на цьому принтері. Досить його заправити не пластиком, а тістом».

    Зараз у «Ізоляції» готуються до відкриття першої в Україні лабораторії, де навчать працювати 3D-принтером. Його можливості покажуть охочим на спеціальних майстер-класах.


Читати також