ДИТЯЧА ФІЛАРМОНІЯ ЗАВЕРШИЛА ПЕРШИЙ СЕЗОН 2014

ДИТЯЧА ФІЛАРМОНІЯ ЗАВЕРШИЛА ПЕРШИЙ СЕЗОН 2014

Дитяча філармонія - спільний проект благодійного фонду «Харківські асамблеї» та Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів, що був започаткований рік тому, прийшовся до вподоби широкому загалу творчих особистостей, підтвердивши свою життєздатність.

Завершальне зібрання його учасників у великій залі Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, де звучала музика, пісні та художнє слово у виконанні учнів шкіл естетичного виховання, стало для юних артистів, їх викладачів, батьків справжнім святом.

        Цей дитячий проект, на думку організаторів, націлений на реалізацію творчого потенціалу обдарованих дітей шляхом залучення їх до концертної діяльності. Цикл з п’яти концертів за участю кращих учнів шкіл естетичного виховання м. Харкова та Харківської області, запланований на річний термін, дав змогу представити талановитих вихованців широкому загалу та сприяв надбанню ними виконавського досвіду.
        Директор Благодійного фонду «Харківські асамблеї»  Ірина Сухленко та співавтор проекту Юлія Ніколаєвська, кандидати мистецтвознавства, доценти ХНУМ ім. І.П. Котляревського з задоволенням згадують творчі події, що відбувалися в рамках проекту. Заповнена глядачами університетська велика зала тепло приймала юних виконавців, які мали щасливу нагоду вийти на сцену, де виступають видатні музиканти, де проходить щорічний фестиваль «Харківські Асамблеї».
       Більше 300 дітей вже встигли заявити про себе завдяки Дитячій філармонії. За оцінкою фахівців багато виступів заслуговує на високу оцінку і практично сягає рівня дорослих виконавців. Їх успіхи переконують, що харківські мистецькі традиції розвиватимуться й надалі, а імена нині юних харків’ян згодом стануть відомі далеко за межами нашого міста. Тож гідна оцінка творчих досягнень учнів, щира підтримка, схвалення, надзвичайно важливі на початковому етапі, саме це, зазвичай, виводить їх на широкий творчий шлях.
       «Розробляючи програму проекту, ми намагались об’єднати різні види мистецтв, щоб дати дітям можливість глибше познайомитися з ними. І це вдалося! - говорить Ірина Сухленко. -  На наших концертах музика вдало поєднувалася з образотворчим мистецтвом, художнім словом, мистецтвом піщаної анімації, мультиплікаційними фільмами та тематичними телепрограмами про творчість Т.Г. Шевченка, створеними самими дітьми. Такий синтез мистецтв сприяє реалізації просвітницької місії проекту, що надзвичайно важливо для дитячої аудиторії».
        Дійсно, багатьом учасникам і глядачам запам’ятався концерт «Граємо та малюємо музику», на якому виконання інструментальних творів учнями музичних відділень супроводжувалося демонстрацією робіт їх колег з художніх відділень, які вони створили, прослуховуючи саме ці твори.
        Ще один концерт «Казкова країна… музика з мультфільмів і не тільки» подивував усіх, хто був причетним до нього, надзвичайними роботами юних мультиплікаторів, які опановують секрети цього цікавого мистецтва у Харківській школі сучасних театральних напрямків. Крім того, учні цієї школи стали авторами знятого спеціально для проекту Дитяча філармонія сюжету про Тараса Шевченка (уривки з нього продемонстрували глядачам, та запросили переглянути на сторінці Благодійного фонду «Харківські асамблеї» у Контакті).

        У рамках проекту відбулося відкриття музично-театральної вітальні «Хочу дізнатися…». Її місцезнаходженням став унікальний бібліотечний заклад України – Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека ім. К.С. Станіславського, безцінні фонди якої накопичувалися впродовж майже 60 років.

     Оскільки день відкриття вітальні був позначений у мистецькому календарі, як день народження видатного композитора Марка Кармінського, то мова йшла про його життя та творчість.  Увазі відвідувачів вітальні була запропонована мультимедійна презентація пам’яті Марка Веніаміновича. Її автор — завідувач довідково-бібліографічним відділом Тетяна Бахмет, яка є хранителем архіву та дослідником його творчості, підготувала змістовний документальний фільм про життя та творчість цієї знаної особистості. А далі ініціатива перейшла до гостей — вихованців харківських шкіл естетичного виховання. Учні виконували музику, написану видатним земляком – інструментальні твори, дитячі пісні.

     Завершальний концерт сезону Дитячої філармонії пройшов за участю володарів золотих медалей IV Дельфійських ігор Слобожанщини «Надія. Молодість. Талант», лауреатів міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів, фестивалів. Два хорових колективи (хор молодших класів Харківської дитячої хорової школи  та хор старших класів ДШМ №9 ім. В.І. Сокальського), юні музиканти, вокалісти, читці  продемонстрували свої кращі напрацювання. Гучні оплески, квіти, пам’ятні подарунки від організаторів та постійного партнера проекту - видавництва «Факт», - все це складало теплу атмосферу цієї святкової події.

      Заслужений працівник культури України, директор Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культури Тамара Самоварова, звертаючись до присутніх, процитувала слова заключної пісні, що звучала на концерті «Пусть торжествует музыка!», запевнивши, що так буде завжди. Тамара Михайлівна запросила усіх на концерти Дитячої філармонії сезону 2014-2015 року, зауваживши, що вони будуть не менш цікавими. 

     Тож перший сезон Дитячої філармонії закінчився, а організатори вже виношують плани на майбутнє. Зокрема, мають задум про організацію концерту естрадної музики та класичного джазу. Хочуть підготувати концерт, до програми якого увійдуть твори харківських композиторів, які пишуть музику для дітей. А ще спробують розширити горизонти знань юних музикантів про творчість видатного музиканта Карла Черні (до конкурсної програми планують включити не лише його етюди, але й твори, що виконуються відомими піаністами).

       Таким чином, слідкуйте за афішею Дитячої філармонії. Далі буде!..

 

Раїса Кравченко


Читати також