Мистецтво vs Сміття: підлітки організували театр, аби зібрати міське сміття на перероблювання

Мистецтво vs Сміття. Новини культури 2018

Київщина. Попри те, що це столична область, проблеми у малих містах і селах такі самі, як і по всій Україні. Тільки між селами Дмитрівка та Підгірці на 56 гектарах розташовуються тверді побутові відходи.

Це і наш одяг, і битий посуд, непотрібні сувеніри. Щороку сюди потрапляє близько 800 тисяч тонн побутового сміття. Пластик ніхто не переробляє і він збирається у справжні гори непотребу.

Учасники проекту неформальної “Відкривай Україну” з Василькова креативно підійшли до вирішення цього питання.

Учні НВК № 4 міста Васильків вирішили створити ляльковий театр. Вхід на спектакль не за квитками, а по використаних батарейках. Такого їх рідне місто ще не бачило.

“Ми всією зареєструвалися на проекті і нам сказали подати креативну ідею. Що змінювати у Василькові ми не знали, але одного разу звернули увагу на те, скільки сміття лежить на узбіччі і ми подумали, що було би гарно придумати, як його утилізувати і не нашкодити природі. Цього року також формуємо команду, сподіваємося до 25 листопада встигнемо”, - розповідають учасники.

Діти розповідають: жоден з них не мав досвіду підготовки такого заходу. Проте, ідея здалася настільки хорошою, що майже кожен день протягом трьох місяців дивилися ролики в соціальних мережах, де навчали писати прості сценарії, їздили до столиці, аби подивитися роботи справжніх майстрів, придумували персонажів та на уроках праці навчалися шити ляльок.

У день прем’єри був аншлаг. Майже половина мешканців Василькова прийшла подивитися, що ж це за вистава, куди пускають за використані батарейки. До вистави кожному глядачу коротко розповідали, для чого потрібно сортувати сміття.

У залі погасло світло і на маленькій сцені з’явилися фігури маленьких людинок. Лялькова вистава почалася!

Наприкінці вражені були всі: батьки - ентузіазмом своїх дітей, вчителі - талантом своїх вихованців, однокласники - масштабом ідеї. Та кожен після вистави замислився про те, як мало нам треба, аби не забруднювати свою землю.

Хочете повторити успіх школярів з Василькова? Реєструйтеся на проект!


Читати також