Квест-музей «Сила підпису»

Квест-музей «Сила підпису». Галерея «Лавра». Афіша Київ 2019

 

Квест-музей «Сила підпису»: як один розчерк здатен змінити долю людини, а інколи — цілого світу

28 листопада в Київській міській галереї мистецтв «Лавра» відкриється перший в Україні квест-музей. Проєкт розкриває тему важливості підпису та поєднує два формати. З одного боку, це загадки, які відвідувачам запропонують відгадати (все як у квест-кімнатах), з іншого — дослідження з реальними історичними експонатами.

Відвідувачі розгадуватимуть, ким були люди, які поставили підпис під ключовими документами в історії світу та України. Дізнаються, як склалася їхня доля. З’ясують, як трансформувався підпис та які персональні дані ми передаємо третім особам, просто натискаючи на «галочку» в соціальних мережах. Нарешті, побачать реконструкцію дня, коли була підписана Біловезька угода, і навіть самі зможуть спробувати себе у ролі учасників тих подій.

Організатором проєкту виступила юридична фірма Sayenko Kharenko. «Головна мета проєкту — в інтерактивному форматі розповісти про важливість підпису. Від хрестика на стінах печери до електронного підпису, за допомогою якого ми ідентифікуємо себе в інтернеті. Ми прагнемо розвіяти міф про те, що «мій голос нічого не вирішує». Один підпис може врятувати або знищити тисячі людей, повністю змінити карту світу, — говорить організатор проєкту Михайло Харенко. — Ми задумали квест-музей до 15-річчя фірми як подарунок Україні, наш внесок у побудову свідомого суспільства. Адже за 15 років діяльності ми безліч разів бачили, як поставлений чи не поставлений під документом підпис впливав на майбутнє не тільки підписантів і компаній, але й усієї України».

«Сила підпису» складається з 5 тематичних зон. Зона «Світ» присвячена світовій історії — від клинопису шумерів до Версальського миру та 7 травня 1945 року, коли генерал Суслопаров без погодження Сталіна підписав капітуляцію Німеччини. Зона «Україна» розповідає про людей, які поставили підпис під ключовими документами в історії України, про те, як склалася їхня доля та як вплинули ці підписи на країну. Третя зона розкриває роль підписів у приватному житті людини. Найбільш незвичайні заповіти, найдорожчі автографи, неймовірні історії криміналістів-почеркознавців. Четверта зона присвячена тому, як змінюється підпис зараз і яким він стане в майбутньому. Нарешті, п’ята зона — історична реконструкція подій, що сталися у грудні 1991 року, коли лідери України, Білорусії та Росії зібралися у Біловезькій пущі, щоб своїми підписами поставити крапку в історії Радянського Союзу і розпочати нову історію — історію незалежної України. Оригінал цього документа зник. Тож команда проєкту вирушила на його пошуки. Чим вони завершилися, можна буде дізнатися з 28 листопада по 15 грудня 2019 року.

Над створенням квест-музею «Сила підпису» працює агенція Gres Todorchuk, куратор проєкту — Катя Тейлор, головний редактор — Михайло Крігель.

Що: Квест-музей «Сила підпису»

Де: Київська міська галерея мистецтв «Лавра», вул. Лаврська, 7

Коли: з 28 листопада по 15 грудня 2019 року

Час роботи: 11:00-20:00, вівторок – вихідний


Читати також