Київський Кит - новий екологічний символ столиці

Київський Кит: найбільша скульптура з переробленого пластику в Україні!

На ВДНГ був зафіксований Національний рекорд України: Київський Кит - найбільша скульптура з переробленого пластику

Валерій Коршунов презентував у Києві найбільшу медіа-скульптуру з переробленого пластику, яка також є індикатором стану навколишнього середовища

На столичному ВДНГ з'явився Київський Кит - унікальна прогресивна медіа-скульптура, подібних в Україні ще не було. Проєкт покликаний привернути увагу українців до проблем довкілля, надихнути на сортування і переробку відходів та свідоме споживання ресурсів землі.

Київський Кит

Загальна довжина скульптури - 12 метрів, вона має металевий каркас та облаштована панелями, що зроблені з переробленого пластику. Інтерактивне освітлення скульптури, підключене до Екосистеми міста з моніторингу стану забруднення повітря та води, враховує кількість опадів, пори року, та змінює від цього забарвлення.

Пластик на скульптуру Київський Кит збирали впродовж 6 місяців. Активісти брали участь в очищенні скверів, парків, річок Либідь та Дніпро. Також до проєкту долучились учні 25 київських шкіл.

Медіа-скульптура Київський Кит — результат унікального культурно-екологічного проєкту, який посів перше місце в рейтинговому реєстрі УКФ програми Культура+. Він реалізувався за підтримки Українського культурного фонду, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства культури та інформаційної політики України.

Київський Кит

Автор медіаоб’єкту — Валерій Коршунов, український митець, засновник соціальних та культурних проєктів, серед яких Звуки Чорнобиля, Артефакт, «Чорнобильське Сяйво»: «Я вірю, що можливо створити сучасні об'єкти мистецтва в усіх куточках України. Замість отруйних сміттєзвалищ, вони стануть їхніми прикрасами і туристичними магнітами. Це значно посилить усвідомлення ролі культури і мистецтва в житті українського суспільства, та надасть нам приклад того, як соціальна ініціатива і поява нового артоб'єкта може вплинути на розуміння екологічних ініціатив, на наших дітей, навіть на економіку району. Це може інтегрувати екологічну культуру в щоденні громадські практики».

Під час презентації скульптури на ВДНГ був зафіксований Національний рекорд України: Київський Кит - найбільша скульптура з переробленого пластику. Скульптура встановлена біля 11 павільйону - це символічне та яскраве повернення Київського Кита, адже саме тут, біля павільйону «Дари моря» з радянських часів до 90-х років знаходився інший кит — муляж Синього, основою якого був справжній 12-метровий скелет найбільшого ссавця планети.

«Зручний і такий звичний у використанні одноразовий пластик став майже незамінним у нашому побуті. Але людство дійшло до межі та опинилося перед цивілізаційним вибором “він або ми” - 1 до 1. Якщо ми приймаємо рішення боротися з сучасними викликами для довкілля, то мусимо свідомо та чітко розуміти, що в нас є два шляхи - це регуляція та формування екологічної свідомості українців. Дякую авторам проєкту, що у такий незвичний спосіб привертають увагу громадян до проблем засмічення пластиком і спонукають берегти довкілля», - коментує цю подію Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Серед спікерів були присутні: Валерій Коршунов — автор скульптури «Київський Кит», Євген Мушкін — генеральний директор НК Експоцентр України ВДНГ, Руслан Стрілець та Михайло Хорєв - заступники Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Олена Колтик — директорка Департаменту питань поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля, Коньок Яна - представниця Книги рекордів України, Илгам Гасанов - менеджер проєкту, Ренчковська Ксенія - екологічна експертка, менеджерка проєкту по роботі з навчальними закладами та учні 25 київських шкіл, які долучились до збору пластику.

Перетворення, сортування і переробка пластику на сучасні об'єкти паблік арту може стати новим трендом України, які слугуватимуть новими зонами відпочинку та індикаторами стану навколишнього середовища, прикрашаючи українські міста.


Читати також