Поради, які допоможуть підтримати комфортну температуру в оселі

як зігрітися без опалення

Ізолюйте приміщення

Дуже важливо не дати теплу «виходити» з приміщення. Найпростіше, що можна зробити самому – перевірити чи не тягне холодом з дверей і вікон. Згадайте, що робили бабусі в дитинстві, коли утеплювали на зиму вікна, потрібно зробити те саме. Також важливо памʼятати: все, що стоїть упритул до батарей, перешкоджає розповсюдженню тепла. 

Одягайтеся 

одягайте одразу кілька теплих речей

Перше та головне – дотримуйтеся правил багатошаровості: одягайте одразу кілька теплих речей. Наприклад, термобілизну, штани з натуральних тканин, в'язані речі, теплі шкарпетки тощо. Додатково можна вкритися пледом або ковдрою.

Відмовтеся від алкоголю

Алкоголь взагалі не зігріває, а дає лише уявне (фейкове) відчуття тепла. Під час вживання алкоголю розширюються судини, кров приливає до поверхні тіла, водночас внутрішні органи втрачають тепло. Саме тому вживати алкоголь для зігрівання тіла не можна.

Вживайте гарячі напої та їжу

Гарячий чай, кава, супи допоможуть зігрітися. В умовах віялових вимкнень електроенергії подбайте про якісний термос. Приготувати гарячий напій можна заздалегідь, поки є світло, або набрати окріп в місцях, де є генератор (у «Пунктах  незламності», на заправці, у знайомих тощо). Якщо у вас газова плита, можна робити це в будь-який час. 

Використовуйте грілку

Щоби зігріти постіль і зігрітися самому, можна налити гарячу воду в грілку або звичайну пластикову пляшку, замотати в рушник і покласти в ліжко. Під ковдрою грілка зігріватиме вас до ранку. Проте будьте обережні: надійно закрийте кришку та не притуляйтеся відкритими частинами тіла до грілки, щоб не обпектися. До речі, так гріли постіль монархам у давнину — унікальний шанс відчути себе королем чи королевою.

Виконуйте  фізичні вправи

фізичні вправи

Не сидіть на місці. Рух – найкращий спосіб зігрітися. Навіть проста руханка на 15-20 хвилин допоможе побороти холод. 

Використовуйте природне тепло

У сонячну погоду відкривайте штори – це додасть оселі пару градусів тепла. Вночі варто зашторювати вікна, щоби запобігти додатковому охолодженню приміщення. Пам’ятайте, штори не повинні закривати батареї.

Обережно!

Дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не використовуйте для зігрівання приміщення прилади, не призначені для цього. У жодному разі не використовуйте духову піч і газову кухонну плиту для обігріву будинку або квартири. Це може призвести до отруєння чадним газом.


Читати також