27-06-2024 Мистецтво 633

Львівський театр імені Франца Кафки: на вістрі авангарду

Львівський театр імені Франца Кафки

Львівський театр імені Франца Кафки, заснований у 2009 році Германом Гошкадором та учасниками молодіжної громадської організації "Експеримент", по праву вважається одним із найоригінальніших театрів сучасної України. Відомий своїми авангардними постановками, театр не лише здобув визнання публіки, а й суттєво вплинув на розвиток українського авангардного мистецтва.

Театр Кафки

Спочатку театр мав назву "Жуй" і базувався у Дніпрі. У 2014 році він переїхав до Львова, де й отримав свою нинішню назву. Зміна назви стала не лише даниною поваги до всесвітньовідомого письменника, а й чітким позиціонуванням театру як осередку експериментального й інтелектуального мистецтва.

Львівський театр імені Франца Кафки

Сьогодні основний склад театру – Назарій Боденко, Олена Сінотова та Герман Гошкадор. Проте для окремих постановок театр запрошує сесійних акторів та музикантів. Це дозволяє йому втілювати на сцені найрізноманітніші творчі задуми та постійно оновлювати свій репертуар.

Львівський театр імені Франца Кафки

Останнім часом театр зосередив свою увагу на темі російсько-української війни. Авторські п'єси, написані Германом Гошкадором, досліджують травми війни, тему помсти та шляхи емоційного відновлення. Ці вистави вирізняються оригінальними формами вираження. Так на сцені поєднуються буто, арт-перформанс, відеоінсталяції та читки.

Львівський театр імені Франца Кафки

Окрім театральних постановок, Львівський театр імені Франца Кафки активно займається популяризацією української поезії. Актори театру записують вірші українських класиків та сучасників, створюючи своєрідні радіовистави з авторською музикою та саунд-дизайном. Кілька аудіопроєктів доступні на YouTube у збірках "Вірші про кохання" та "Сумні вірші".

Львівський театр імені Франца Кафки - це не просто театр. Це творча лабораторія, де народжуються нові ідеї, де експериментують з формами та змістом, шукають відповіді на складні питання сьогодення. Це театр, який не боїться бути незвичним, незручним, але завжди щирим та глибоким. Саме завдяки цьому він здобув визнання та повагу не лише в Україні, а й за її межами.

Світлана Оскома


Читати також