15.04.2025
Здоров'я та краса
eye 494

П’ять «червоних прапорців» болю в спині, які не можна ігнорувати

0
Поділитися:
Біль у спині: симптоми

У програмі “Здоровий вибір” розповіли, за якого болю у спині потрібно одразу звертатися до лікаря, а який можна перетерпіти

Біль у спині відчуває близько 80% людства. Розрізняють хронічний і гострий спинний біль. Виділяють п'ять "червоних прапорців" гострого болю, за яких негайно потрібно звернутися до лікаря. Про це у програмі "Здоровий вибір" на телеканалі "Дім" розповів спінальний нейрохірург Ігор Курілець.

Нейрохірург пояснює — проблеми зі спиною у людства почалися з тих пір, як наші далекі предки перейшли з ходіння на чотирьох лапах до ходіння на двох ногах. Зараз відбувається процес пристосування до сидіння і у більшості випадків проблеми зі спиною — це прояв того, як наш хребет пристосовується до нового стилю життя.

Найпоширенішим є скелетно-м'язовий (неспецифічний) біль у спині — це біль, що не пов'язаний з якимись хворобами чи з якимось серйозними змінами на хребті.

"Це біль, коли ви важко натрудилися, але лягли, і вам стало легше. І такий біль трапляється у 80% населення Землі. Тобто, практично у всіх", — зазначив нейрохірург.

Скелетно-м'язовий біль в основному пов'язаний зі способом життя. Це біль через тривале сидіння за компʼютером або фізичне навантаження, наприклад, коли люди піднімають важкі предмети (працюють на будівництві).

Експерти розрізняють хронічний і гострий спинні болі.

"Коли в нас стався гострий напад болю в спині, то перше, що ми маємо знати, називається “червоні прапорці”. Червоні прапорці — це такі симптоми, за яких одразу потрібно йти до лікаря. Якщо їх немає, то можна з походом до лікаря і почекати", — уточнив Курілець.

Є п'ять "червоних прапорців" під час болю в спині в дорослої людини:

  • Перший — якщо біль не минає, а навіть посилюється, коли ви відпочиваєте. Особливо, коли є сильний біль у нічний час. Часто це ознака пухлини.
  • Другий — якщо через біль у спині відзначається слабкість у рухах ніг чи рук, або є порушення сечовипускання, дефекації.
  • Третій — якщо біль супроводжується температурою. Висока температура — це ознака якогось інфекційного процесу, тому це вже не звичайний спинний біль.
  • Четвертий — якщо була незрозуміла втрата маси тіла або в анамнезі була онкологія.
  • "Наприклад, людина каже: я не розумію, чому я їм так само, але схуд на 10 кілограмів за останні місяці. Це вже не просто спинний біль, звісно", — додав фахівець.
  • П'ятий "червоний прапорець" — гострий біль у спині під час травми.

хронічний і гострий спинні болі

"Якщо у вас цих “червоних прапорців” немає, то є дуже хороша статистика: у 90% випадків цей біль мине самостійно протягом 3-4 тижнів. Без жодного лікування. Але, звісно, щоб пережити цей місяць, застосовують знеболювальні та інші препарати", — резюмував Ігор Курілець.

Дивіться програму "Здоровий вибір" щосуботи об 11:00 на каналі "Дім".

Читати також


Вибір читачів
up