15.04.2025
Здоров'я та краса
eye 1082

Як підтримувати фізичну активність без спорту та зайвого стресу

0
Поділитися:
Як підтримувати фізичну активність

Кілька кроків до міцного здоровʼя і довголіття: у програмі “Ранок Вдома” розповіли, як зробити фізичну активність звичкою

Як підтримувати фізичну активність, коли на спорт немає ані часу, ані бажання – питання, яке турбує безліч людей. У програмі “Ранок Вдома”, яка виходить щоранку о 8:30 на каналі “Дім”, нутриціологиня і біологиня Наталія Гончарик розповіла про важливість руху в повсякденному житті, а також дала поради, як знайти мотивацію зробити перші кроки до активнішого способу життя.

Людина створена для того, щоб рухатися. Нині ми не витрачаємо багато часу на пошуки їжі — вона близько. Не витрачаємо багато зусиль, щоб переміщатися з однієї точки в іншу — для цього є багато транспортних засобів. Як результат, активність людей сильно зменшилася.

“Через те, що ми зменшуємо свою фізичну активність, страждає робота нашого організму, і потім це виливається в різноманітні захворювання. Тому, перше, що я раджу ввести в своє життя — ранкову зарядку, – коментує нутриціологиня Наталія Гончарик.

Зробити вранці зарядку, спуститися чи піднятися сходами пішки, вийти на зупинку раніше або припаркуватися трохи далі й пройтися пішки, щоб набрати свої 7-8 тисяч кроків на день. Такі прості щоденні звички вже матимуть позитивний вплив на якість і тривалість життя.

Людям, які не люблять спорт у жодному його вигляді, нутриціологиня радить просто почати. Регулярність зробить фізичну активність звичкою: “Ми багато чого не любимо, але якщо це стане звичкою, то ми не будемо задумуватися, любимо ми це, чи ні. Важливо впроваджувати корисні маленькі звички. Наприклад, перед тим як сісти за обідній стіл, тричі присісти, або після обіду тричі віджатися від стіни, вийти на зупинку раніше чи ввечері після вечері пройтися 10 хвилин”.

А ось робити достатню кількість кроків на день, мотивуватиме знання про те, що під час будь-якої фізичної активності утворюються нові нейрони. Нові нейрони — це нові ідеї і швидке розв'язання проблем.

Нутриціологиня доступно пояснила, на що необхідно звернути увагу, щоб якомога довше залишатися здоровими:

  • ходьба — це як кардіотренування. Ідеально ходьбу робити інтервальною: 30 секунд йдемо швидко, наскільки можемо, а потім хвилинку-дві йдемо спокійно і так по колу.
  • розтяжка. Її необхідно робити регулярно, особливо ввечері, тому що вдень ми переважно перебуваємо в одних і тих самих позах. Розтяжка не займає багато часу – всього 5 хвилин, але таким чином ми знімаємо навантаження і спазми, і тоді наші м'язи та тіло під час сну можуть відновитися.
  • силові тренування — це можуть бути звичайні присідання, віджимання, вправи з гантелями чи навіть пляшки з водою. Не можете віджатися від підлоги – віджимайтеся від стіни. Хто має можливість, може ходити в спортивний зал, і там тренер підкаже, що і як потрібно робити.

Допомогти із відновленням енергії може правильне харчування. Наталія Гончарик радить орієнтуватися на збалансовану тарілку: “Овочі — півтарілки, білки — четвертинка, і четвертина — складні вуглеводи: крупи, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб. Тільки збалансоване харчування допоможе нам залишатися фізично активними, здоровими та щасливими”.

Дивіться програму «Ранок Вдома» на каналі "Дім" щодня з  08:30 до 10:00, а у суботу та неділю з 08:30 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.

Читати також


Вибір читачів
up