Що таке комедогенність косметики?
Головне призначення косметичних засобів – покращення зовнішнього вигляду та стану шкіри, тому так важливо правильно їх підбирати. Часто буває, що придбана косметика навпаки погіршує стан шкіри. Це відбувається через інгредієнти, які містяться в даному продукті.
Нещодавно жіночий онлайн-журнал EVA Blog висвітлив тему косметичних засобів, які викликають акне. Таку косметику називають комедогенною через присутність у її складі речовин, які блокують вихідні отвори сальних залоз, викликаючи утворення комедонів, запалень та інших недоліків шкіри.
Комедогенні речовини в косметиці
Багато косметичних інгредієнтів мають властивість забивати пори. Це не обов'язково діючі речовини препаратів, а їхні додаткові інгредієнти. Ми перелічимо найпоширеніші комедогенні компоненти в косметиці, щоб вам було легше знайти їх у складі засобів для догляду за шкірою:
- Парафін (Parafinum, Parafinum Liquidum).
- Вазелін (Petrolatum).
- Силікони (наприклад Dimeticone – Dimetikon).
- Ланолін (Lanolin).
- Бутилстеарат (Butyl Stearate).
- Ізопропілпальмітат / міристат (Izopropyl Palmitate/ Myristate).
- Кокосова олія (Coconut Oil).
- Масло какао (Cocoa Butter).
- Карбомер (Carbomer).
- Мигдальна олія (Almond Oil).
- Олія авокадо (Avocado Oil).
- Олія Ши (Shea Butter).
- Арганова олія (Argan Oil).
- Екстракт водоростей (Algae Extract).
- SLS (Sodium Laureth Sulfate).
- Жирні кислоти та їхні похідні (наприклад Isopropyl Myristate).
Некомедогенні речовини, які варто шукати в косметиці
У всіх косметичних засобах (як для догляду за шкірою, так і для макіяжу) варто шукати інгредієнти з некомедогенним ефектом, які не викликають закорковування пор шкіри. До таких інгредієнтів, безумовно, відносяться: гіалуронова кислота, яка є основою зволожувальних препаратів, кераміди, вітаміни С і Е, коензим Q10, ресвератрол, пантенол, алантоїн, цинк, молочна кислота, аргінін, мінерали, що містяться в термальній воді тощо.
Пам’ятайте, що шкіра кожної людини має свої індивідуальні потреби. Може статися так, що продукт, який загалом не є комедогенним для більшості людей, може спричинити висип саме у вас. Що робити? Найкращий спосіб – мінімалізм у догляді, тобто чим менше у вас засобів догляду, тим краще. По-друге, практикуйте метод проб і помилок. По черзі вводьте нові продукти у свій звичайний догляд. Якщо помітили, що стан вашої шкіри погіршився, тоді ви точно знатимете, який продукт став цьому причиною.