09.04.2025
Здоров'я та краса
eye 776

Менопауза без страху: поради гінекологині щодо полегшення симптомів

0
Поділитися:
Менопауза без страху

До перших проявів клімаксу та менопаузи, як і до будь-яких інших змін стану здоров'я, потрібно ставитися дуже уважно. Чого очікувати жінкам від цього непростого етапу життя і як полегшити симптоми у програмі "Здоровий вибір" на телеканалі "Дім" розповіла акушерка-гінекологиня, лікарка ультразвукової діагностики Людмила Шупенюк.

Чи не кожна людина знає, що менопауза — це природний процес життя жінки. Однак не всі вміють правильно реагувати на нього. За словами експертки, ігнорувати симптоми – не вихід, слід навчитися правильно полегшувати їх.

"Жінки, які не полегшують симптоми менопаузи (припливи, стрибки настрою, порушення сну тощо), пізніше матимуть такі ускладнення, як Альцгеймер, деменція, інфаркти, частіше, ніж ті жінки, які не мали таких агресивних проявів", — заявила Шупенюк.

У сучасному світі є безліч способів полегшити період менопаузи. І один із них — замісна гормонотерапія (ЗГТ), яка застосовується з 1950 року.

"Наша вага, обмін речовин, ліпідні обміни і фізична активність — це все пов'язано з гормонами. Коли в нас зменшується рівень статевих гормонів, змінюється і стан інших гормонів. У жіночому організмі 150 гормонів, і всі вони між собою так пов'язані, що одне тягне за собою інше. Тому ми або маємо змінювати спосіб життя відповідно до зміни гормонів (менше їсти і більше рухатися), або додавати те, чого не вистачає", — пояснила гінекологиня.

ЗГТ — це теж лікування, тому є показання і протипоказання, про які слід проконсультуватися з лікарем. Лікування замісною гормонотерапією триває роками (у середньому 5 років), при цьому доза естрогенів поступово знижується, імітуючи природні вікові зміни.

Останнім часом дедалі більше жінок, щоб стабілізувати рівень гормонів і поліпшити здоров'я, використовують гормональні пелети — спеціальні капсули, які вводять під шкіру (найчастіше в зону стегна або сідниці). Вони протягом кількох місяців поступово вивільняють гормони естрадіол і тестостерон.

Є багато біоідентичних препаратів: "Біоідентичність — подібний тому, що виробляє наш організм. Однак такі препарати краще обирати разом із лікарями. Бо є певні проблеми в організмі (починаючи із зайвої ваги, з порушень ліпідного обміну тощо), за яких одна пігулка буде як божа роса, а інша шкодитиме. Усе підбирається індивідуально", — розповіла експертка.

Також допомагають впоратися із симптомами менопаузи фітоестрогени — речовини, які дуже близькі за дією до жіночих статевих гормонів. Вони містяться в деяких продуктах і рослинах: льоні, червоній конюшині, циміцефузі та ін. Ці речовини можуть блокувати чутливі до естрогенного гормону рецептори.

Крім того, ринок пропонує всілякі біологічно активні добавки (БАД).

"Є медичні препарати, які ми дуже добре знаємо (ті ж гормональні таблетки, які застосовуються з 1950 року, і постійно вдосконалюються), а є біологічно активні добавки, які не пройшли необхідних досліджень, щоб вважатися ліками. Тому я б усе ж таки була до свого організму більш обережною", — резюмувала Людмила Шупенюк.

Дивіться програму "Здоровий вибір" щосуботи об 11:00 на каналі "Дім".

Читати також


Вибір читачів
up