Нова премія Стівена Хокінга

Стівен Хокінг став лауреатом найбільшої наукової премії

    Відомий британський учений Стівен Хокінг став лауреатом найбільшої наукової премії в світі, заснованої російським інвестором Юрієм Мільнером.


   Як повідомила  газета Guardian, більшу частину з отриманих коштів прославлений фізик має намір витратити на свого онука, який страждає на аутизм, а також на покупку приміського будинку. "Це велика радість і честь для мене, - йдеться в листі лауреата до редакції британського видання. - Ніхто не починає займатися фізикою для того, щоб отримати премію. Дана наука - сама по собі радість постійного відкриття того, що раніше було невідомо людству". "І все ж нагороди, подібні до цієї, відіграють велику роль в суспільному визнанні досягнень фізиків, - продовжив учений. - Вони підвищують статус цієї науки і інтерес до неї".

Лауреатів "Премії за особливі досягнення в області фундаментальної фізики", яку цього літа заснував інтернет-магнат Юрій Мільнер, відбирає незалежна комісія вчених. У їх числі один з найбільш авторитетних дослідників теорії струн Едвард Віттен і людина, що висунула теорію космічної інфляції - Алан Гут. Щорічна премія буде присуджуватися як за видатні відкриття в галузі фізики, так і за популяризацію цієї науки, кожен лауреат при цьому отримає по 3 мільйони доларів. Дана сума в три рази більше грошового еквівалента Нобелівської премії.

Колишній професор математики Кембріджського університету став лауреатом премії за розробку в 1975 році теорії про те, що чорні діри випаровуються за рахунок явища, що отримало назву "випромінювання Хокінга". Взагалі вчений широко відомий своїми досягненнями в галузі космології та квантової гравітації. У 2004 році Хокінг дав пояснення парадоксу про зникнення інформації в чорних дірах, він також відомий як популяризатор науки і автор багатьох бестселерів, в тому числі книги "Коротка історія часу". З 1960-х років фізик страждає хворобою рухових нейронів і прикутий до інвалідного візка. У 1985 році він захворів важкою формою пневмонії, і медикам довелося зробити йому трахеотомію, через яку він втратив мову. Незважаючи на це, в минулому десятиріччі Хокінг вів дуже активний спосіб життя. Так, в 2007 році він здійснив політ у невагомості на спеціальному літаку. У знаменитого вченого є троє дітей. У Кембриджському університеті він перебував на посаді Лукасівського професора математики, яку свого часу займав Ісаак Ньютон.

Читати також


Вибір редакції
up