Мистецтво вирощування бонсай. Японські секрети
Мистецтво бонсай виникло в Древньому Китаї. Вважалося, що правильно виростити бонсай зможе лише людина, чиї душа і помисли чисті, як у Будди. Сьогодні карликове деревце можна виростити і забезпечити догляд за бонсай в домашніх умовах. Потрібно лише пам'ятати, що результат з'явиться на другий або третій рік після висадки деревця в діжку.
Вибір рослини
Для бонсай в домашніх умовах підійде будь-яке дерево, яке виглядає привабливо навіть без листя. У цю групу входять: береза, дуб, бук, верба, глід, вільха.
Любітелі класичного бонсай воліють традиційні хвойні культури, догляд в домашніх умовах за якими набагато простіше: китайський ялівець, гімалайський кедр, сосна чорна, сосна звичайна, складчатая туя, японська криптомерия, подокарпус (ногоплідники), модрина японська або європейська, сосна гірська карликова, корейська ялиця.
Саджанці можна придбати в магазині, або ж знайти самостійно: невеликі деревця в лісі або на скелястій місцевості потрібно акуратно витягнути з грунту.
Переконайтеся в тому, що коренева система дерева не ушкоджена - так легше воно приживеться і доглядати буде простіше.
Висадка бонсай: вибір ємності, грунт, посадка, догляд
На дно миски, в яку будете висаджувати деревце, покладіть пластмасову решітку, після чого засипте її шаром керамзиту або річкової гальки. Вибір грунту варіюється залежно від обраного виду дерева. Якщо немає можливості роздобути грунт з природного середовища дерева, можна взяти суміш садового грунту, торфу і піску. Головне, щоб грунт був пористий: це дозволить волозі рівномірно розподілятися по кореневій системі і значно полегшить догляд за рослиною.
Посадка
Після цього слід вибрати стиль, в якому буде рости ваш бонсай. Подивіться фото, придбайте відповідну літературу, подивіться відео. Однак пам'ятайте, що виростити точну копію вподобаного дерева, швидше за все, не вийде, адже у кожного з них свій темп росту, особливості крони. Дуже багато залежить від обрізки і таланту садівника, наскільки ретельно він буде доглядати за своїм вихованцем.
Паростки
Якщо деревце отримано з насіння, вкорінювати саджанці слід в глибокому ящику, а доглядати за ними, як за звичайними сіянцями. Тільки після того, як сформувалася коренева система, його можна пересаджувати в миску. Плошка має бути з натуральних матеріалів: керамічна, глиняна або порцеляновий. Форма і малюнок на мисці повинні гармоніювати з формою, яку ви будете надавати деревцю. Найбільш оптимальний варіант - плошка, глибина якої буде дорівнює діаметру стовбура біля основи. З часом, коли бонсай буде ставати все більше, його потрібно пересаджувати в миску, яка буде на 2-3 см ширше попередньої.