​У Львівській філармонії – новий головний диригент

​У Львівській філармонії – новий головний диригент

Новий концертний сезон у Львівській філармонії розпочнеться зі змін – посаду головного диригента та художнього керівника Академічного симфонічного оркестру з осені обійматиме Тарас Криса. Перший концерт під його диригуванням відбудеться 2 вересня. На ньому прозвучать твори Ріхарда Вагнера, Едварда Гріга та Йоганнеса Брамса.

Тарас Криса розповів, що він щойно приїхав до Львова і напередодні провів першу репетицію з оркестром. «Для мене це велика честь і дуже цікавий творчий крок, – зазначив диригент. – Я доволі часто приїздив до Львова та працював з Академічним оркестром як перший запрошений диригент. Тому ми вже гарно знайомі. І моя нова посада – органічний розвиток нашої трирічної співпраці».

«У чому я бачу свою відповідальність? Для мене найцікавіше – концепція сезону. Я бачу оркестр, як музей. Ми плануємо сезон так, щоби аудиторія могла послухати і Брамса, і Адамса, і українськихкомпозиторів. Якщо в нас буде така концепція виграє і оркестр, і публіка і місто. Ми усі співпрацюємо, бо це командна робота. Я думаю, що вона матиме успіх», – зазначив диригент.

Тарас Криса розповів, що у програмі концерту-відкриття – увертюра з опери «Ріенці» Вагнера, друга симфонія Брамса іфортепіанний концертГріга.

«Це доволі консервативна програма, на мою думку, – додав диригент. – Проте я спеціально обрав дуже романтичну, європейську тематику. Наприклад, «Ріенці» – це історія принца, який прибув у Рим з наміром щось змінити. Дуже символічно для початку сезону. З творів Гріга ми обрали один з найвідоміших фортепіанних концертів. До нас приїздить бельгійський піаніст Стівен Вангаутер, який виконає цей твір з нами. І друга симфонія Брамса – це дуже пасторальний, один з найкрасивіших його творів. Матимемо гарний вечір».

Тарас Криса поділився враженнями про свою роботу в США: «Публіка всюди однакова –і в Америці, і в Німеччині, і в Україні. Коли аудиторія відчуває, що оркестр грає з віддачою, то це завжди зрозуміють. Навіть якщо звучать складні програми – наприклад, авангард. Публіка поважає гарне виконання, якість і найголовніше – душу».

«Мій підхід – продумати програму. Перш за все – що потрібно оркестру, щоби він розвивався на краще. Другий аспект – мій смак. І третій – потреби публіки. Потрібно все цезбалансувати. Часто кажуть, що варто найбільшеробити на публіку, але це неправильно. Завжди треба розпочинати з виконавців і виховувати слухача. Я хочу презентувати більше творів, які ще не звучали у Львові – і класичних, і романтичних. Хочу привезти американське мистецтво. Але найголовніше – виконувати українські твори. Я вже спілкувався про це з солістами і й ми будемо більше подавати Штогаренка, Губаренка, Станковича, Ревуцького, Косенка. Буде ювілей Колесси», – розповів Тарас Криса про свої творчі плани на посаді головного диригента.


Читати також