Полтавці на літературному фестивалі в Одесі знімали «Пісню над морем» свого земляка (відео)

Полтавці на літературному фестивалі в Одесі знімали «Пісню над морем» свого земляка (відео)

Дванадцятий випуск полтавського відеопроекту «Люди читають» його творці вирішили присвятити поезії нашого земляка — Сергія Осоки. А ось локацією зйомки стала не Полтава, а Південна Пальміра — чарівна Одеса.


«Люди читають» — це відеопроект незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus». Його учасником може стати будь-який перехожий. Головна і єдина умова — любов до поезії.

В рамках цього проекту з лютого 2015 року вийшло 11 відео декламувань перехожими віршів різних українських поетів. Дванадцятий випуск «маґнумці» Анна Ютченко та Ірина Мисник зняли 4-7 серпня в Одесі, де були учасниками міжнародної книжкової виставки-ярмарки «Зелена хвиля».

Анна Ютченко розповідає, що цей випуск проекту «Люди читають» вийшов дуже особливим. По-перше, зйомки проходили в Одесі під час фестивалю «Зелена хвиля», по-друге, люди читали вірш сучасного полтавського поета — Сергія Осоки, і по-третє, це перший інтернаціональний випуск, адже в ньому взяв участь чилієць:

— Він жив разом з нами у хостелі і розповів, як намагався перетнути кордон між Кримом та Україною, але російські прикордонники довго роздивляючись позначки в його паспорті, підсвічуючи їх на сонці, пригрозили зброєю і прогнали назад до Криму. Але наш друг не здався: у Сімферополі сів на літак до Москви, а далі — через Молдову в Одесу.

Також на фестивалі «Зелена хвиля» творці проекту «Люди читають» зустріли письменників Любка Дереша, Катерину Міхаліцину, київських поетів — Ігоря Астапенка, Вано Крюгера, Єлизавету Жарікову, які радо погодились прочитати декілька рядочків.

Осока (Нечитайло) Сергій Олександрович народився 23 березня 1980 року в смт Велика Багачка на Полтавщині. Закінчив філологічний факультет Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка (2002). Кілька років працював журналістом. Член Національної спілки письменників України.

У 2015 році у «Видавництві Старого Лева» у полтавця вийшла збірка поезій «Небесна падалиця», у 2016 році у тому ж видавництві — «Нічні купання в серпні» — перша прозова збірка.

Обраний для проекту вірш — «Пісня над морем» був написаний Сергієм у 2011 році.

Крім вірша Осоки, в рамках проекту полтавці свого часу читали вірш Сергія Жадана «Доки», Андрія Любки «Жінко прекрасна», Олени Теліги «Не треба слів...», «Ми з тобою — країна ніколи й ніким не визнана» Юрка Іздрика, «Скрипучі двері пам’яті причинено» Грицька Чубая. За участі українських письменників у Києві, Львові та Вінниці було відзнято три випуски — на вірш Василя Симоненка «Світ який — мереживо казкове!..», «Верстаю шлях — по вимерлій пустелі» Василя Стуса та «Спи, моя люба» Олега Лишеги.

Також у проекті було відзнято читання полтавцями вірша «Птахи» Кузьми Скрябіна, якому 17 серпня виповнилося б 48 років.

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»


Читати також