15-09-2018 Кино 1253

​Фільми про проституток: від класики до сучасності

​Фільми про проституток: від класики до сучасності

Проституція це професія, яка не сприймається українським суспільством. Дівчат, які цією справою займаються, називають образливими словами шлюхами або ще гірше. Також вважають, що більшість з них не мають інтелекту. Через ці причини люди, які працюють у цій професії, не люблять коли їх називають проститутками. Але вони також люди. Прірву незнання та несприйняття може подолати зроблена мною збірка фільмів видатних режисерів. Збираючи цей список я не мав наміру підтримувати чи пропагувати легалізацію проституції, а лише даю можливість кіноглядачам заглянути за завісу.

Ночі Кабірії (1957)

За цей фільм Федеріко Фелліні отримав дві нагороди Канського кінофестивалю. Також премію Оскар за найкращу іноземну кінострічку року. Феліні писав деяких персонажів із справжніх проституток, яких зустрічав під час зйомок «Шахраїв» (1955). Для кращої достовірності він консультувався з режисером Паоло Пазоліні, який відомий своїм знайомством з римським пролетаріатом. Він допоміг розробити діалоги для фільму.

Фелліні зняв яскраву життєву історію. Марію Чекареллі всі навколо називають Кабірією. Живе вона в одному з найбідніших районів Риму. Заробляє проституцією. Героїня постійно має якісь проблеми, коли її намагаються вбити та пограбувати. Але також бувають приємні зустрічі: з багачем, благодійником та вона навіть знаходить свого судженого. Але все одно стоїть над прірвою у житті. Зі своїми злетами та падіннями вона не втрачає надії.

Аккатоне (1961)

П’єр Паоло Пазоліні - режисер, письменник та сценарист, який спілкувався з низами суспільства. Як лівий режисер він був за пролетаріат. Він про них писав та знімав фільми. В основу фільму лягла книга «Жорстоке життя» (1959)․ Фільм розповідає про сутенера з Риму Вітторіо Аккатоне. Єдиним джерелом заробітку для нього є повія Маддалена. Але у Вітторіо настає чорна смуга. Її б’ють, а тому вона не може працювати. Після цього Аккатоне стає бродягою. Дія фільму відбувається у Римських нетрях. Головну роль зіграв постійний учасник фільмів Пазоліні Франко Чітті.

Мама Рома (1962)

Другий фільм Пазоліні. Він оснований на особистих відчуттях режисера, який прибув у Рим із рідної провінції Фріулі. У цьому кінофільмі знову постають римські нетрі та жорстокий побут місцевих жителів. Фактура і герої фільму є неореалістичні. Пазоліні показує у кінострічці проститутку, яка має прізвисько «Мама Рома» (Анна Маньяні). Вона разом із сином Етторе (Етторе Ґарофало) намагається почати нове життя, а тому забирає сина до Риму. У вічній столиці вона продає овочі на місцевому ринку. Але від минулого вона не змогла втікти. Фільм закінчується трагічно. Пазоліні ставить хрест на надіях знайти точку опори матері-одиночки. А хто винен у цій трагедії має зрозуміти глядач.

Жити своїм життям (1962)

Художній фільм французького режисера Жана-Люка Годара. Складається з 12 сцен. Годар в ньому показує молоду парижанку Нану. Вона хоче жити своїм життям, прагне незалежності і свободи. Але на цьому шляху стикається з матеріальними труднощами. Тому стає повією. Але вона мислить не банально. І тому кінострічка дивитися цікаво, бо вона наповнена філософськими діалогами.

Про життя проституток розповідається, що вони приваблюють своєю зовнішністю, знаходять клієнтів подорожче та стараються для них створити комфортні умови. Фізичні дані дівчат є їхнім джерелом доходу. По закону від 13 квітня 1946 року проститутки знаходяться під поліцейським та медичним оглядом. Всім виглядом повія має давати знати про свою приналежність до цієї професії. Це стереотип, що проститутки постійно роблять аборти, вони стараються різними способами запобігти вагітності. Згідно з правилами вони не зобов’язані приймати будь-кого, хто до них звернеться.

Годар убиває!

Денна красуня (1967)

Ще один французький фільм. Знятий Луїсом Бюнюелем. В головній ролі знялася неперевершена Катрін Денев. Екранізація роману Жозефа Кесселя отримала «Золотого лева» на Венеціанському кінофестивалі та низку інших нагород. «Денна красуня» це один з перших БДСМ-фільмів, який викликав справжній фурор у кінці 1960-хх років. Вірна жінка та добропорядна хазяйка Северина Серезі одного разу наважується на експеримент. Вона незадоволена чоловіком, а тому починає працювати у французькому борделі. Отримує прізвисько Денна Красуня, бо може обслуговувати клієнтів лише вдень. Основа фільму реалістична, бо частіше всього дівчата переїжджають в інші міста, щоб бути подалі від свого середовища. І не всім чоловіками відомо, куди жінка поїхала на підробітки.

Справа є справа (1971)

Перший фільм Пола Верховена. Дія відбувається в Амстердамі. У цьому списку це єдина комедія. Дві головні героїні обслуговують клієнтів найрізноманітнішими збоченими способами. Знято реально дуже смішно сексуальні сцени. Особливо наголос зроблений на БДСМ. Головні героїні намагаються зрозуміти, чи бізнес та любов сумісні?

Історія звичайного безумства (1981)

Драма режисера Марко Феррері. Створений по мотивам оповідань Чарлза Буковскі, який як відомо часто користувався послугами повій. В головних ролях знялися культові актори Бен Газзара та Орнела Муті. Нагороджений у Сан-Себастьяне та італійськими нагородами Срібною стрічкою та нагородою Давида ді Донателло. Орнела Муті показала в цьому фільмі, що є прекрасною не лише комедійною акторкою. Вона також є гарною драматичною актрисою.

Чарлз Серкінг (дивно що не Генрі Чинаскі) черпає натхнення від алкоголю та сексу з жінками. Живе в Лос-Анжелесі, де має багато любовних зв’язків. Коханками він не перебирає. Але життя його змінюється після зустрічі з проституткою Кесс, яка отримує задоволення від мазохізму. Під час фільму глядачі матимуть змогу насолодитися також віршами Ч, Буковскі.

Інтердівчинка (1989)

Радянський та шведський фільм. Режисер Петро Тодоровський. Знятий за одноіменною повістю Володимира Куніна (на основі його твору зняті також «Сволочі», 2006 року). Вперше ідея повісті виникла коли у 1986 році він у варшавському гранд-готелі достатньо надивився на валютних проституток. Пізніше він 4 місяці був у групі по валютним операціям та наглядав за проститутками. Тому за точність фактури автор відповідає вповні.

Головна героїня Таня Зайцева є медсестрою та водночас проституткою. До кінця кінофільму мама не знає, що її дочка є повією. Весь сюжет зав’язаний навколо радісної події для Тані, коли шведський клієнт робить їй пропозицію руки і серця. Після появи «Інтердівчинки» виконавиця головної ролі Оленя Яковлева отримала акторську славу, а стрічка стала лідером радянського прокату 1989 року.

Мій власний штат Айдахо (1991)

Фільм Гаса Ван Сента-молодшого. Нагороджений на різних кінофестивалях. В тому числі на Венеціанському кінофестивалі за кращу чоловічу роль отримав нагороду Рівер Фенікс. З ним спільно знявся Кіано Рівз. Розповідає про маловідому для широкого кола людей чоловічу проституцію. Розповідає історію двох портлендських хастрелів Майка (Рівер Фенікс) та Скотта (Кіано Рівз), які поїхали в подорож в надії знайти маму Майка. Вони подорожують через рідні для Майка місця — штат Айдахо, Італія, а також Портленд (Орегон). Проституцією герої фільму займаються не лише заради грошей, а також і наркотиків.

Ліля назавжди (2002)

Драма шведського режисера та сценариста Лукаса Мудісона про торгівлю людьми. Прототипом Лілі стала Дангуоле Расалайте, чиї прощальні три листи послужили основою для сценарію. Ця литовська 16-річна дівчина потрапила попри свою волю в сексуальне рабство у Швеції. Вона не витримала та вистрибнувши з моста закінчила своє життя самогубством. Головну роль зіграла тоді ще маловідома російська акторка Оксана Акіньшина. Головна героїня росіянка Ліля живе в крайній бідності, а тому змушена заробляти проституцією. Проте її обманюють і вона потрапляє до сексуального рабства. Фільм був номінований та нагороджений на численних кінофестивалях.

Молода і прекрасна (2013)

Розповідає про 17-річну дівчину Ізабель, яка себе пізнає через свою сексуальність. Під час відпочинку на морі вона перестає бути цнотливою, але не знаходить любові та ніжності. Потім вона повертається до Парижу, де реєструється на сайті знайомств і починає за гроші продавати сексуальні послуги. У фільмі гарно розкрита мотивація дівчини займатися проституцією та її відносини з клієнтами.


Дмитро ТирусьКлючевые слова: Аналіз ​фільмів про проституток,рецензії,кінострічки,дивитися фільми,трейлери

Читайте также