Юлія Поручник про нову виставку і ідеальні форми існування всесвіту

Персональна виставка Юлії Поручник. Lera Litvinova Gallery. Пост-реліз.

Персональна виставка Юлії Поручник. «Натюрморт. Естетика класики»

17 жовтня – 4 листопада 2018 року

Арт-простір Lera Litvinova Gallery представив персональну виставку Юлії Поручник «Натюрморт. Естетика класики» за новою локацією у самому центрі Києва. Lera Litvinova Gallery має на меті познайомити поціновувачів мистецтва з творчістю як молодих, так і вже відомих сучасних українських художників та влаштовує стаціонарні виставки і різноманітні арт-проекти в Україні та за її межами.

Леонора Янко, куратор проекту, мистецтвознавець, арт-менеджер та директор Lera Litvinova Gallery, зазначає: «Ми вирішили відійти від стандартів і запропонувати ексклюзивні інтерв’ю із авторами та кураторами проектів замість звичного всім фото- та описового звіту про відкриття виставок. Саме за допомогою пензлів художник здатен виразити себе та емоційно транслювати концепції своїх творів, а отже, його думки є ключем до розуміння ідей та смислів, що стоять поза полотном».

Авторка виставки «Натюрморт. Естетика класики», Юлія Поручник дала розгорнуті відповіді про свій творчий шлях та концепцію власних робіт.

Юля Поручник Натюрморт Естетика класики

Інтерв’юер: Рано чи пізно в житті кожного митця все перевертається – в момент, коли він вирішує пов’язати своє життя із творчістю. Що спонукало Вас взяти до рук пензлі?

Юлія: Я була достатньо успішним фінансистом тривалий час. Але всередині щось постійно відгукувалося на думки про малювання. В 2014 році я придбала набір для малювання – це були три полотна, набір основних фарб та мольберт. З того дня, все в моєму житті й змінилося.

І: Ваші полотна наповнені яскравістю і барвистістю. Чи є якісь секрети Вашої техніки?

Ю: Так, безумовно. Секрет дуже простий – любов. Любов до життя, до дітей, до людей, до мистецтва. Барви життя для мене постійно розкриваються на полотнах в різноманітних кольорах та, навіть у монохромії.

І: Творчі сили не завжди приходять тоді, коли берешся за фарбу, часто вони настигають в найнеочікуваніший момент. Що слугує для Вас джерелом емоцій, які просяться на полотно?

Ю: Мені пощастило в тому, що коли я беруся за фарби, точно знаю, що буду малювати. Бо це я можу робити в свій вільний час - вільний від виховання трьох дітей. Цей вільний час дорого коштує – а отже, повинен бути наповнений максимальною концентрацією на витворі та великою працездатністю.

Юля Поручник Натюрморт Естетика класики

І: Кожен витвір мистецтва – це емоції та почуття митця у момент творіння. Ви зазвичай звертаєтесь до творчості під час кризових моментів чи у піднесеному настрої?

Ю: В житті бувають різні моменти. Але коли ти береш в руки пензлі, то забуваєш про всі негаразди. Існує тільки мистецтво в цей момент.

І: Пошуки власного стилю – це частина творчого шляху митця. Чи легко було віднайти свій почерк, свою особливу мистецьку нішу, у якій найприємніше творити?

Ю: Власний почерк сформувався достатньо легко та швидко. Для мене власний стиль - це поєднання таких течій, як реалізм та імпресіонізм в одній роботі.

І: Продовжуючи тему власного стилю, цікаво дізнатись про Ваші творчі експерименти. Деякі художники, наприклад, надають перевагу вже продуманим мотивам, залишаючись прихильником єдиного стилю. Інші – не уявляють свого життя без творчих досліджень. Чи відкриті Ви для новизни і експериментів у мистецтві?

Ю: Кожна нова робота – це новий експеримент мого почерку, ідеї та композиції. Ніколи не знаєш, як саме вимальовувати той чи інший предмет мистецтва. Кожен раз усе відбувається спонтанно та інтуїтивно.

І: В чому, на Вашу думку, полягає феномен художника?

Ю: Феномен художника – це втілення найчарівнішого у матеріалі. Завдання художника – дарувати людям позитивні емоції та відображати почуття людини у кольорах, які правдиво говорять про це.

Юля Поручник Натюрморт Естетика класики

І: Нова виставка «Натюрморт. Естетика класики» представляє Вашу творчість у жанрі натюрморт. Полотна, що входять до експозиції, яскраві та водночас витончені. Чому для Вас, як для автора, важливо поділитися цими роботами із глядачем?

Ю: Я дуже люблю фрукти та овочі, дуже! В їх смаку та кольорі я знаходжу ідеальні форми існування всесвіту. Я хочу звернути увагу глядача на ці прості, звичайні та водночас найчарівніші чудеса природи. Вони неперевершені!

Виставка триватиме до 4 листопада.

м. Київ, провулок Гуцала, 3

Вхід вільний.

тел. 050 033 33 17


Читайте также