27-01-2021 Мистецтво 635

Nirvava. Кращі виступи

Кращі концерти групи Nirvava, які можна подивитися на YouTube

Пропонуємо вам добірку найкращих виступів гурту Nirvana, які можна подивитися на Ютубі. Це деякі з найбільш пам'ятних живих моментів групи, які наведені за хронологічним порядком.

O.K. Hotel, Seattle 1991


Якість відзнятого матеріалу з цього концерту в Сіетлі залишає бажати кращого. Це відео, зняте тремтячими руками фаната, буде цікавим найзатятішим шанувальникам групи. Концерт проходив в дні, коли у Nirvana ще не було «Nevermind». Запис включає енергійне виконання таких треків, як «Negative Creep», «Blew» і ранню сольну версію «Pennyroyal Tea». Концерт примітний тим, що на ньому відбулася прем'єра їх майбутнього мегахіта «Smells Like Teen Spirit». Цікаво послухати цю необроблену версію, що став тепер класичним треком, з іншим текстом і побачити, як Курт майже знайшов соло, яке він пізніше вдосконалив.


Live At The Paramount, Seattle 1991


Вранці 31 жовтня 1991 року Курт Кобейн отримав хороші новини: новий альбом його групи, Nevermind, щойно став золотим. Платівка була випущена трохи більше місяця, але вже було продано півмільйона копій. Під час турне в підтримку альбому Nirvana вирушили в Сіетл, де вони повинні були провести Хеллоуїн в Paramount Theater - їхнє перше шоу в рідному місті в якості успішної рок-групи.


Live at Reading 1992В цей час Nirvana стала найпопулярнішою групою в світі, а Кобейн боровся з героїновою залежністю. Ходили чутки про смерть групи. І ось, перед 50 000 натовпом Курт глузливо вийшов на сцену в інвалідному візку і лікарняному халаті. А потім він встав і відіграв насправді грандіозне шоу.

Це дійсно знаковий концерт Nirvana, який, на жаль, поки ще не з'явився в інтернеті цілком. Однак перші 30 хвилин виступу прекрасно дають зрозуміти, що таке живі виступи Nirvana: надривістий голос Курта, Танцюючий Тоні (звичайний хлопець, з яким група познайомилася в турі і покликала його стрибати на сцені тому, що йому було в кайф) і величезний натовп, слухає пісні переломного для рок-музики моменту - коли, за висловом Apple Music, шепіт став криком. Це був останній виступ групи в Великобританії.


MTV Video Music Awards, 1992


Nivana хотіла зіграти свою нову пісню «Rape Me», але MTV твердо дотримувався думки, що пісня не підходила для конкурсу Video Music Awards 1992 року. Так що замість цього вони записали «Lithium» - але тільки після того, як Кобейн зіграв кілька тактів «Rape Me» в якості вступу до пісні, що, безсумнівно, викликало кілька нападів паніки за лаштунками.


MTV Unplugged 1993Це, мабуть, найвідоміший виступ Nirvana, і не дарма - концерт був неймовірним. Кобейн став зіркою і намагався боротися зі славою, яку він явно знаходив незручною, якщо не нестерпною. Виступ Nirvana «MTV Unplugged» містив деякі з хітів, але також було чимало каверів, які показували, чим музиканти надихалися і, можливо, в якому напрямку повинні були рухатися далі.


Rio de Janeiro, 1993

Найбільші концерти, які коли-небудь грала Nirvana, проходили в Бразилії в січні 1993 року. Щоночі їх виступи збирали понад 100 000 чоловік. Тут Курт дав одні з найбільш божевільних концертів в своїй кар'єрі. Шоу в Ріо перетворилося в нойз джем, де Кобейн плював в камери, симулював мастурбацію і метався по сцені, демонструючи регресивні надмірності рок-н-ролу.


Le Zenith in Paris 1994

Шоу в Парижі з фінального туру Nirvana вважається одним з кращих і відбулося всього за два місяці до смерті Кобейна. Nirvana виконала треки з усіх своїх альбомів, від «Bleach» до «In Utero». Сет завершився винятковою версією «Where did you sleep last night».


Читати також