Чехія висилає із країни заступника посла росії

Чехія

Один дипломатичний працівник посольства росії в Празі оголошений небажаною особою і має залишити Чехію протягом 72 годин, повідомив у вівторок МЗС Чехії у Twitter. За даними чеських ЗМІ, йдеться про заступника посла рф у Чехії Феодосія Владишевського.

Цієї інформації передували аналогічні заяви урядів Бельгії та Нідерландів, у яких йшлося, що вони висилають російських дипломатів із країни.

«Сьогодні МЗС Чехії поінформувало посольство росії в Празі про те, що одного з його дипломатичних співробітників оголошено небажаною особою і має залишити Чехію протягом 72 годин. Разом із нашими союзниками ми скорочуємо розвідувальну присутність росії в ЄС», — йдеться у Twitter-акаунті чеської дипломатії.

За кілька хвилин до заяви Чернинського палацу з'явилися повідомлення про те, що Бельгія висилає 21 дипломата, а Нідерланди — 17. Обидві країни виправдовували цей крок «загрозою національної безпеки».

Цього місяця 10 працівників посольств росії відіслали прибалтійські держави, росія відповіла таким самим кроком. 10 російських дипломатів відіслала Болгарія, Польща — 45. Москва пообіцяла відреагувати на ці кроки.


Читайте также