01.11.2023
Здоров'я та краса
eye 1057

Онкологи України обʼєднались задля навчання українців ОНКОсвідомості в YouTube

Онкологи України обʼєднались задля навчання українців ОНКОсвідомості в YouTube

До місяця обізнаності про рак підшлункової залози, що проходить у листопаді, інформаційний відеопроєкт “ОНКОсвідомість” публікує другий цикл програм, де провідні українські онкологи надають поради всім українцям щодо профілактики та діагностики цього небезпечного онкозахворювання. Доступ для всіх безплатний.

На жаль сьогодні не тільки війна вбиває українців. За даними Національного канцер реєстру щороку в Україні діагностують приблизно 4500 нових випадків раку підшлункової залози. 70%  хворих помирають вже на першому році від встановлення діагнозу, адже в половині випадків хворобу виявляють на пізніх стадіях. Смертність серед чоловіків і жінок майже однакова: 6% серед жінок та 5,5% серед чоловіків. Середній шанс у пацієнта прожити рік після встановлення діагнозу становить 25%, а 5 років – лише 6%.

Через війну на 2024 рік прогнози також невтішні, а причинами є невчасне обстеження населення, недоступність меддопомоги чи неможливість дотримуватися здорового способу життя й уникнення стресів.

Ще однією причиною та проблемою є необізнаність, непоінформованість та несвідомість українців у питаннях своєчасного виявлення та лікування раку. Щодня пацієнти та їх родичі стикаються з відсутністю професійної інформації щодо захворювань на рак, а інтернетом шириться безліч некоректних даних та відвертих міфів. А актуальна інформація щодо сучасних та ефективних методів лікування не завжди є доступною.

Задля розвʼязання проблем якісного та фахового інформування українців та до місяця обізнаності про рак підшлункової залози ГО “Українська спілка онкохірургів”, разом з ДНП “Національний інститут раку” та KNSKA Agency при підтримці ТОВ “Серв’є Україна” розробили та презентують цикл з 7 відеопрограм про рак підшлункової залози в рамках інформаційного відеопроєкту “ОНКОсвідомість”.

Кожна з програм циклу про рак підшлункової залози буде зʼявлятися кожні 4 дні на YouTube-каналі проєкту

Про рак підшлункової залози, поради щодо профілактики та діагностики

“Найбільшими факторами ризику онкологи вважають паління, надлишкова вага, вік 65+, спадковість, наявність спадкових синдромів (наприклад Синдром Лінча, або сімейний поліпоз), хвороба на хронічний панкреатит та цукровий діабет, а також вживання алкоголю може призвести до панкреатиту і таким чином створює додаткову небезпеку”, – розповідає Олена Єфіменко – генеральна директорка ДНП “Національний інститут раку”.

“Найпоширенішими ознаками ураження підшлункової залози є підвищений рівень білірубіну (“жовтяниця”), відсутність апетиту та неконтрольована втрата ваги, – додає Андрій Лукашенко – голова ГО “Українська спілка онкохірургів”. – Пацієнти також скаржаться на біль в черевній порожнині, який поширюється на спину та значно посилюється з плином часу”.

Максим Палій – завідувач клініки радіології ДНП “Національний інститут раку”, ділиться: Найдієвішими інструментами встановлення діагнозу або його підтвердження є МРТ або КТ з використанням контрастної речовини та УЗД-ендоскопія. Якщо за результатами  досліджень виявлено рак підшлункової залози знайдіть головного лікаря, який стане вашим стратегом у лікуванні”.

Клаврель Ніколя Бертран, Генеральний директор ТОВ “Серв’є  Україна”: “Онкологія для «Серв’є» є пріоритетним напрямком діяльності з фокусом на інноваційність та терапію важковиліковних видів раку. Рак підшлункової залози є саме таким видом раку. Сьогодні разом з ДНП Національний інститут раку ми запускаємо другий цикл програм “ОНКОсвідомість”, щоб допомогти тисячам українців дізнатись більше необхідної інформації про це агресивне захворювання. Ми віримо, що даний проєкт допоможе пацієнтам та їхнім родичам зорієнтуватись в подальших кроках щодо діагностики, лікування, зміни способу життя та ін., а лікарям надасть можливість покращити ефективність спілкування з пацієнтами”.

“ОНКОсвідомість” – це цикл відеопрограм, в яких провідні фахівці, досвідчені лікарі ДНП “Національний інститут раку” надають вичерпні відповіді на часті запитання пацієнтів та їхніх родичів, розвінчують міфи та дають корисні поради. У випусках можна отримати вичерпні відповіді не тільки про своєчасну діагностику раку, а й про те, як і коли необхідно її здійснювати, як стабілізувати психічний стан хворого, як обрати свого лікаря та не помилитися в терапії. Проєкт покликаний, перш за все, підвищити онкосвідомість серед населення. “ОНКОсвідомість” дозволить розширити межі обізнаності, надавши тисячам українців спеціалізовану інформацію про рак. Перший цикл програм був присвячений колоректальному раку.

Наступні цикли програм проєкту “ОНКОсвідомість” будуть присвячені раку молочної залози, раку легенів, раку передміхурової залози, раку шлунку, раку шкіри та іншим.

Читати також


Вибір читачів
up