Трейлер до фільму Будинок Слово. Нескінчений роман

Трейлер до фільму Будинок Слово. Нескінчений роман

Вийшов трейлер до фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” про письменників “розстріляного відродження”


 У національному кінопрокаті стрічка відбулася 9 травня, а головні ролі виконали Дмитро Олійник, В’ячеслав Довженко, Ніна Набока та Марина Кошкіна.

20 березня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація офіційного трейлера до художнього фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” режисера Тараса Томенка.

Трейлер опублікований на Youtube-каналі проєкту МУР – авторів першого в Україні мюзиклу прописьменників розстріляного відродження “Ти [Романтика]”. Трейлер до стрічки створив засновник проекту МУР Олександр Хоменко. В трейлері до фільму використовується музика гурту NAZVA.

“Будинок “Слово”. Нескінчений роман” – це драматична історія українських письменників, які отримали “розстріляного відродження”, які зібрали під дахом одного будинку, щоб змусити їх працювати на благо системи. Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло. Історія заснована на реальних подіях.

1927 рік. Радянська Україна. За наказом Сталіна у Харкові збудовано кооперативний будинок “Слово”. Найвидатніших українських письменників заселяють у комфортні квартири. Усі вони стали учасниками експерименту, спрямованого на виведення нового типу радянського письменника та тотальний контроль над процесом творчості з метою створення єдиного художнього методу соціалістичного реалізму та не кожен із письменників погоджується оспівувати культ Сталіна. Неочікувано для мешканців будинку “Слово” до них підселяють нікого не відомого молодого письменника Володимира Акімова. Хто він? Ніхто не знає. З його появою в будинку “Слово” починають розгортатися дивовижні події, про що й досі мовчать його стіни.

Продюсери та режисери зібрали у стрічці насправді зірковий акторський склад.

Головні ролі у фільмі зіграли Дмитро Олійник (Володимир Акімов) , В'ячеслав Довженко (Микола Хвильовий) , Ніна Набока (тьотя Варя) , Марина Кошкіна (Галя) , а також Станіслав Сукненко (Лесь Курбас) , Юрій Одинокий (Мерер) , Ходос (Рая Троянкер) , Андрій Май (Володимир Сосюра) , Юлія Чепурко (Марія Сосюра) , Костянтин Темляк (Павло Тичина) , Геннадій Попенко (Михайль Семенко) .

Режисер та співавтор сценарію фільму Тарас Томенко: «Над цим проектом я зі своєю командою працював понад 10 років. І це було недаремно. Це довга і непроста дорога повернення письменників Розстріляного Відродження із небуття. Спочатку я створив документальний фільм “Будинок “Слово”.

Пам'ятаю, як тоді 8 років тому, коли він вийшов у прокат, глядачі відкривали для себе цілий Всесвіт української культури, як спрагло долучалися до імені забутого українського письменства 20-30 років.

То було справжнє повернення. Ефект цунамі. Після виходу картини з'явилася велика кількість культурних ініціатив, започатковувалися сайти, ставилися вистави, робилися опери, літературні читання, записувалися рок-альбоми, перевидавалися книжки, відкривалися мистецькі резиденції в самому будинку “Слово”. Дійсно, неймовірну силу має кінематограф!"

Але настав той час, коли український глядач має побачити ігровий фільм “Будинок “Слово”. Нескінченний роман” .

Це найважча наша артилерія, яка не залишить ворогу шансів.

Захоплюючий сценарій, який вивірений документальним фільмом, неймовірний акторський склад, вишукана операторська робота, божевільна атмосфера 20-30 років розквіту авангардного мистецтва – все віддзеркалює нам той час 100 років тому, щоб ми могли побачити нас сучасних – у кривій м'ясорубці російської орди . Для мене важливо, що мій фільм виходить саме зараз у доленосний для України час.

Без перебільшень такого кіно не було в українській кінематографії. Пам'ятаємо ціну українського Слова”.

В національний кінопрокат стрічка вийде 9 травня. На честь цієї творчої групи фільму оголошує конкурс на сторінку фільму в Instagram , переможці якого отримають квитки на церемонію з нагоди офіційної премʼєри фільму. Для цього необхідно бути підписаним на сторінку.

Художня драма “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” була знята в 2021 році. Виробництво фільму запрацювала компанія Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міжнародного благодійного фонду «Солідарність». Кінотеатральним дистриб'ютором фільму стала компанія B&H.

Сценаристи стрічки – Тарас Томенко та Любов Якимчук, режисер – Тарас Томенко, оператор-постановник Михайло Любарський, художник-постановник Шевкет Сейдаметов, композитор – Алла Загайкевич, продюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербіна, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк.

Любов Якимчук, співавтор сценарію фільму: “Коли ми з режисером Тарасом Томенком почали працювати над сценарієм, ми розуміємо, що історія будинку “Слово” це не лише про минуле, а й про майбутнє. Це був 2013 рік. Під час Революцій Гідності ми зранку працювали над сценарієм, а потім прийшли на Майдан боротися за наші права. Ми зробили цей фільм під час війни та поміж волонтерськими поїздками. Ми писали його та виростили кожен по сину, розуміючи, що це фільм і для наших дітей. Ця історія, з якою ми жили стільки років, тепер стає і вашою історією, історією наших глядачів. Поживіть з нею. Передайте наступному поколінню, що ми переможемо, і в цій перемозі є особливий український рецепт. Ось про це наше кіно”.

Світова прем'єра художнього фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” відбулася на 37-му Варшавському кінофестивалі 2021 в рамках міжнародної конкурсної програми. Також був представлений на міжнародних фестивалях: FilmFestival Cottbus (Німеччина), Galway Film Film Fleadh (Ірландія), The I Will Tell International Film Festival (США), Prishtina International Film Festival (PriFest) та Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість».


Читати також