5-хвилинна вправа: як навчитися відчувати смак їжі

5-хвилинна вправа: як навчитися відчувати смак їжі

«Шоколадна медитація»: вправа усвідомленого споживання від психологині

Згадайте, коли ви востаннє відчували смак того, що їсте? Коли живеш в стресі і постійній гонці, якісь речі, наприклад, прийом їжі, робиш на автоматі. Просто підкидаєш дрова в грубку, щоб бігти далі. Але в стресовій гонці ми забуваємо про себе, про власні бажання, про те, хто ми є. Щоб нагадати собі про це, психологиня проєкту безкоштовних груп підтримки для жінок «тихі зустрічі» від ГО «ТИША» за підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) та структури ООН Жінки в Україні Олена Водяна пропонує зробити просту 5-хвилинну вправу. Спробуйте – буде цікаво і смачно.

Чим більше стресу навколо, тим менше у нас шансів робити щось усвідомлено. Мозку важко сфокусуватися тільки на одній дії, коли йому треба думати про багато речей одночасно. Згадайте: чим більше ви стресуєте, тим більше скачуть думки. Сіли за книгу – і читаєте по колу один абзац, не розуміючи, про що він. Вирішили поїсти – не помітили, як тарілка стала пустою. Практики на усвідомлення допомагають мозку сповільнитися, концентруватися на одній справі. А ще вони розслабляють і нагадують, що ви є, ви існуєте.

– Цю вправу я раджу нашим жінкам з груп підтримки «тихі зустрічі», - розповідає психологиня ГО «ТИША» Олена Водяна. – Завжди радію, коли після практики жінки не тільки вчаться усвідомленості, а й відкривають себе для себе заново. Пам’ятаю, як одна з підопічних прийшла на зустріч в шоці: вона все життя вважала, що любить білий шоколад, а виявилося, що насправді їй подобається терпкий чорний.

Робіть цю вправу хоча б тиждень і помітите, наскільки легше вам з часом буде фокусуватися на конкретних задачах.

«Шоколадна медитація»

Для медитації оберіть шоколад, який ви ніколи не куштували до цього. Чистий, з наповнювачами, батончик – не має значення. Головне – новий смак. Також візьміть ручку і папірець. І головне – знайдіть місце, де ніхто не буде вам заважати, вимкніть телефон і відкладіть подалі всі гаджети. А тепер візьміть в руки шоколадку.

  1. Розгорніть обгортку. Заплющте очі і вдихніть аромат шоколаду. Нехай він огорне вас.
  2. Відламайте шматочок і подивіться на нього з усіх сторін. Яку він має форму, структуру, яка начинка ховається всередині.
  3. Покладіть шматочок на язик, але не жуйте. Нехай почне танути. Зверніть увагу, чи хочеться вам притиснути його до піднебіння. У шоколаді зосереджено близько 300 різних смаків. Спробуйте виокремити хоча б декілька з них.
  4. Якщо ви помітили, що відволіклися, відмітьте, на що саме. І повертайтеся до дегустації.
  5. Коли шоколад повністю розтане, повільно ковтніть його. Відчуйте, як він проходить по стравоходу.
  6. Те ж саме зробіть і з наступним шматочком. Що ви відчуваєте? Чи змінилося щось? Чи здався шоколад смачнішим, ніж коли ви просто кусаєте і жуєте його бездумно?
  7. Запишіть всі свої спостереження та відчуття на лист паперу. Так вашій пам’яті буде простіше зафіксувати те, що ви відчули.

Читати також