02-06-2024 Мистецтво 1152

Топові відео про мистецтво. Добірка за тиждень. 02.06.2024

Топові відео про мистецтво. Добірка за тиждень. 02.06.2024

Вероніка Рупенталь зібрала для вас найцікавіші відео про культуру та мистецтво за тиждень. Корисний і розважальний контент для вашого відпочинку. Приємного перегляду!

Лі Бардуго, Сара Маас, Голлі Блек та інші зірки світового фентезі видаються у Vivat! Але як видатися там українському автору? Що саме шукає один з українських видавничих гігантів, як подавати до розгляду свій рукопис, як Vivat працює з українськими авторами розпитаємо у SMM-менеджерки видавництва, блогерки Катерини Ільчук. Також розпитаємо про букток і телеграм-блогерів і їхній вплив на читацькі смаки, про особливості просування світових бестселерів в Україні, придбання прав та видавничі плани. Це ваш шанс зазирнути за лаштунки Vivat разом з нами!

Брати Кричевські

Про феномен українського мистецтва ХХ століття.

Детально говоримо про все, пов'язане з фільмом "Фуріоза. Шалений Макс. Сага" - передісторію, цікавинки зі зйомок, деталі світу, проблеми та сенси. Про все це та багато іншого - у відео!

Четверта дискусія проєкту «Versus перекладацький» присвячена авторам, яких відкривають для себе читачі ХІХ століття, а також найпотужнішим письменникам, які долучалися до перекладацької праці. Максим Стріха та Максим Нестелєєв, а також Богдана Романцова дискутують про те, чому Емський указ не заборонив художньої літератури українською мовою, але цілком заборонив наукову і переклади. Чому скромний за обсягом перекладацький доробок Тараса Шевченка такий важливий для нас сьогодні. І хто впорався із класикою найкраще з-поміж українських перекладачів.

Творчість Володимира Юрчишина є одночасно і приводом для гордості за образ української книги підрадянського періоду, і можливістю поміркувати, як цей образ обирав "опорні точки" для конструювання ставлення до спадку того чи іншого митця, і засобом для розуміння, що змінилося у нашому ставленні до візуального спадку ХХ століття. У черговій лекції циклу "Українські графіки ХХ століття" мистецтвознавиця Діана Клочко пропонує кілька тем для роздумів, розгортаючи сторінки двотомного видання Музею книги і друкарства України, присвяченого пам'яті й спадку художника книги Володимира Юрчишина.

Режисера Дені Вільнева знають перш за все через його візуальні рішення, що відрізняються мінімалізмом, простотою, «повітрям у картинці» та певним містицизмом. Але це не означає, що його сюжети є менш важливими. У випуску я зосереджусь на фільмах Вільнева, починаючи з «Пожеж» 2010 року.

Сьогодні я підготував добірку найкращих прем'єр нових серіалів та фільмів червня 2024 року. Перший місяць літа обіцяє бути гарячим, адже маленькі екрани сколихнуть очікуванні повернення Хлопаків, Дому Дракона та розкритикований фанатами Зоряних Війн Аколіт, а на великі екрани знову увірвуться Погані хлопці і Думками навиворіт. Всім приємного перегляду! 

Творчість українського художника Романа Мініна добре відома в Україні та за кордоном. Він є учасником міжнародних артпроєктів та експозицій, організатором стрітарт фестивалів. Роман народився на Донеччині, а головна тема його робіт — праця шахтарів. Про найцікавіші проєкти митця розповідає Оксана Баршинова — мистецтвознавиця, заступниця генерального директора з виставково-експозиційної роботи в NAMU.

«Дівчат які займаються продюсуванням, дуже багато. Проблемою є питання їхньої видимості», — говорить очільниця проєкту Women Sound та саундпродюсерка Олеся Оникієнко. У світі представництво жінок у сауднпродюсуванні коливається в межах 4-6%, а в Україні така статистика взагалі відсутня. Жінки, які зрештою стають музичними продюсерками, стикаються з великою кількістю сексизму та нерозуміння: питають, хто їм пише музику та чи правильно вони підключили пристрої на сцені. У цьому випуску проєкту Artилерія ми говоримо про жінок-саундпродюсерок, їхню музику та проблеми, з якими вони стикаються упродовж своєї кар'єри. А також знайомимо вас із YUVI — однією з найбільш перспективних незалежних артисток та саундпродюсерок серед нового покоління.


Читати також