Розширення мережі каністерапії в Україні: DOCADOG у Рівному

Розширення мережі каністерапії в Україні: DOCADOG у Рівному

У Рівному запрацював центр каністерапії DOCADOG. Це вже другий центр у межах масштабного проєкту Royal Canin Foundation з відкриття низки таких центрів у різних містах країни. Перший центр INNIKOS функціонує у Києві майже рік і вже надав допомогу понад 1000 українців. Центр DOCADOG у Рівному, надаватиме безплатну психоемоційну підтримку та інші види допомоги військовим, їхнім родинам, а також цивільним українцям, що постраждали від війни.

Каністерапія, що набирає популярності в Україні, — це вид психосоціальної та фізіореабілітаційної терапії із залученням спеціально навчених собак. До неї дедалі частіше звертаються військові, ветерани, переселенці та цивільні, які пережили випробування війни. Через взаємодію з собаками, рівень серотоніну та дофаміну зростає, а кортизолу — навпаки, знижується. Каністерапія стимулює вироблення ендорфінів, природних антидепресантів, допомагає боротися з тривогою, нічними кошмарами, соціальною ізоляцією, гнівом та симптомами посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

Royal Canin активно займається просуванням каністерапії в Україні, підтримуючи цей важливий напрямок через відкриття перших в Україні центрів каністерапії із залученням благодійного фонду Royal Canin Foundation. Фонд надає гранти на ініціативи, які просувають важливу роль домашніх тварин у здоров’ї та добробуті людини. Минулого року грант отримав український проєкт з відкриття центрів каністерапії в різних містах країни. Рівненський DOCADOG вже другий з них. Усі центри будуть орієнтовані на підтримку військових та цивільних українців, які постраждали від війни.

У DOCADOG працюють кваліфіковані фахівці: психолог, кінологи, реабілітолог та дефектолог з багаторічним досвідом. Собаки, які залучені до роботи у центрі  відповідають усім критеріям для роботи у каністерапії: вони доброзичливі до нових людей, спокійно реагують на шум та незнайомі ситуації. Собаки-терапевти центру чудово соціалізовані, що допомагає їм ефективно взаємодіяти з клієнтами різного віку та з різними запитами.

«Ми неймовірно раді підтримати такий важливий для українців проєкт, — зазначила Вікторія Вознюк, директорка зі зв'язків з громадськістю ТОВ "Рояль Канін Україна", —  Каністерапія — це не лише приємне спілкування з собаками. Це  дієвий метод комплексної терапії, який дає вражаючі результати та позитивно впливає на психоемоційний стан і благополуччя людей. Сьогодні, спираючись на світовий досвід, ми втілюємо цю практику в життя, відкриваючи перші центри каністерапії, щоб допомогти українцям, які потерпають від війни.  Відкриття нового центру у Рівному є черговим кроком у просуванні каністерапії в Україні, чим ми надзвичайно пишаємося».


Читати також