Науково-популярні відео тижня. Добірка від 09.12.2024

Науково-популярні відео тижня. Добірка від 09.12.2024

Портал Експеримент пропонує свіжу добірку цікавих та пізнавальних науково-популярних відео. На вас чекають топові відео наукпопа за тиждень та освітні матеріали. Приємного перегляду!

4 лекція курсу професора Леонарда Сасскінда "Загальна теорія відносності". 

Дізнайтеся більше про основи загальної теорії відносності у поясненні відомого фізика Леонарда Сасскінда. У відео обговорюються ключові концепції, які визначають сучасне розуміння гравітації та викривлення простору-часу:

  • Що таке коваріантна похідна і як вона використовується для опису тензорів у викривленому просторі?
  • Пояснення символів Крістофеля та їх роль у загальній теорії відносності.
  • Розгляд концепції геодезичних ліній як найкоротших шляхів у просторі-часі.
  • Основи поняття паралельного перенесення векторів у викривленому просторі.
  • Як метрика простору-часу описує однорідне гравітаційне поле, наприклад, біля поверхні Землі?

Питання, яке здається фантастикою, проте сьогодні стає об’єктом серйозних наукових досліджень. Наука та технології швидкими темпами змінюють наші уявлення про старіння і тривалість життя. У цьому відео ми розповімо, як новітні відкриття в генетиці, біології та медицині допомагають подовжувати життя та покращувати його якість уже сьогодні. Дізнайтеся, чому ми старіємо і як сучасні вчені намагаються зупинити цей процес. Генетичні маніпуляції, стовбурові клітини, інноваційні препарати, такі як сенолітики, та передові методи, як CRISPR, відкривають перед людством нові горизонти. Ми також поговоримо про те, як щоденні звички, такі як правильне харчування, фізична активність і турбота про психічне здоров’я, уже зараз допомагають продовжити життя. Але довголіття — це не лише про науку та здоров’я, а й про складні соціальні та етичні питання. Чи будуть новітні технології доступними для всіх, чи стануть вони привілеєм лише багатих? Як життя до 200 років вплине на економіку, екологію та стосунки між поколіннями? І чи готове суспільство до таких змін? Можливо, перша людина, яка святкуватиме своє 200-річчя, вже народилася. Це майбутнє виглядає дивовижним і водночас викликає багато питань. Ми розповімо про все це просто і доступно, а також дамо практичні поради, як кожен із нас може зробити свій внесок у власне довголіття.

Вікінги підкорювали величезні землі, протягом Середньовіччя наводили жах на всю Європу, та й не лише. У цьому відео ми зануримося у таємниці скандинавської міфології, з’ясуємо, хто такі Одін і валькірії, дізнаємося, яких героїв звеличують саги, як влаштована Вальгалла і на кого там чекають. Це захоплюючий світ, що відкриває головну таємницю безмежної хоробрості вікінгів. Заразом розберемося, чому поховання знатних вояків являють собою драккари, повні зброї і прикрас. 

Ми давно збиралися - і нарешті зібралися - розповісти вам про перший український орден, і про його першого лицаря. Був він людиною непростою - нащадок давнього боярського роду, Глухівських сотників, задунайських козаків та грузинських князів. Ветеран 5-ти війн і кавалер бойових нагород 4-х держав. Очолював армії і міністерства - і при цьому зневажав політиків і саму політику. Був невисоким і непоказним, у 36 років зазнав тяжкого каліцтва, а вже у сорок отримав прізвиська “Старий” та “Дід”. І при цьому підлеглі описували його так: “Завжди на коні, завжди перший у небезпеці, і ніколи не виглядав утомленим". І все це - одна людина: Михайло ОмелянОвич-Павленко, полковник імператорської гвардії, генерал-поручник армії УНР і головний отаман “Вільного козацтва”. Про нього сьогодні й поговоримо.

Читати також


Вибір читачів
up