15.12.2024
Розваги
eye 1173

7 нових французьких комедій для тих, хто втомився від банального гумору

Найсмішніші французькі комедії останніх років. Новинки кіно

Не всі французькі комедії обертаються навколо незграб, які знову і знову потрапляють у безглузді ситуації. За веселий жанр часто беруться і великі європейські автори - Квентін Дюп'є, Франсуа Озон та Мішель Гондрі. Ексцентричний режисер за будь-що хоче закінчити божевільний фільм, черниці готуються брати участь у велогонці, а звинувачена у вбивстві продюсера актриса стає великою зіркою — розповідаємо про сучасні французькі комедії, які несоромно дивитися і радити друзям.

1. Мій злочин

Франсуа Озон всю кар'єру чергує серйозні драми та фільми легших жанрів, чи не щороку радуючи шанувальників новими роботами. «Мій злочин» є екранізацією однойменної бульварної п'єси Жоржа Берра та Луїса Вернея 1934 року. Дія фільму розгортається майже 100 років тому. Молоду і не найщасливішу актрису Мадлен Вердьє звинувачують у вбивстві впливового продюсера Монферрана (Жан-Крістоф Буве). За підтримки подруги-адвоката Полін артистка перетворює судовий процес на виставу, яку висвітлюють у всіх газетах. Мадлен запевняє, що продюсер розпускав руки, тож аб'юзера довелося усунути з метою самооборони. Акторка стає справжньою зіркою. «Мій злочин» — легкий і веселий водевіль про жіночу дружбу та ціну успіху. Правосуддя виставляється не в кращому світлі, а кмітливість і винахідливість допомагають дійти слави.

2. Другий акт

Кантену Дюп'є теж важко дорікнути за відсутність працьовитості. Великий вигадник встиг випустити п'ять фільмів менш як за три роки. Остання на сьогоднішній день робота — «Другий акт» відкривала Канський цьогорічний фестиваль. П'ятеро акторів (Луї Гаррель, Леа Сейду, Венсан Ліндон, Рафаель Кенар та Манюель Гійо) збираються в розташованому майже в чистому полі кафе «Другий акт». Обговорюють рамки сучасного гумору та безглуздість ремесла. Коли актори виходять із образу, а коли вимовляють завчений текст, не завжди ясно. У «Другому акті» французький абсурдист посміюється з відносин артистів і режисера та амбіцій зірок, а також дозволяє собі кілька зухвалих та актуальних жартів, у тому числі на тему культури скасування. Як це часто буває у фільмах Дюп'є, видовище необов'язкове, але захоплююче.

3. За правилами та без

На рахунку Луї Гарреля як режисера вже чотири роботи. З кожним новим фільмом, що логічно, французька зірка росте як постановник. «За правилами і без», мабуть, поки що є найкращою картиною в кар'єрі Гарреля-режисера. Екскурсовод ліонського океанаріуму Абель (Гаррель) тяжко переживає смерть дружини та придивляється до нового чоловіка мами Сільві (Анук Грінбер). Обранець Мішель (Рошді Зем) нещодавно вийшов із в'язниці. Тепер пара відкриває квітковий магазин, але Абель упевнений, що мамин чоловік так і не зав'язав із брудними справами. Насамперед «За правилами і без» — енергійна кримінальна комедія, адже Мішель і справді йде на пограбування, останнє та прибуткове. Але також це бойовик із погонями та перестрілками та ромком — Абель таки звертає увагу на самотню колегу Клеманс (Ноемі Мерлан). Фільм Гарреля кілька разів дивує несподіваними сюжетними поворотами, а дивакуваті персонажі часто помиляються, але все одно викликають симпатію.

4. Шопоголіки

У 2011 році дует режисерів Олів'є Накаш та Ерік Толедано зняв світовий хіт «1+1». З того часу від постановників чекають таку ж успішну комедію, але автори йдуть своїм шляхом, часто звертаючи увагу глядачів на соціальні проблеми. Альбер (Піо Мармай) і Брюно (Джонатан Коен) втираються в довіру до екоактивістів через численні необдумані покупки. Альбер до того ж закохується в активістку на прізвисько Кактус (Ноемі Мерлан). Парочка тихенько продає непотрібні речі, які приносять захисникам довкілля. Автори не намагаються пояснити причини поведінки шопоголіків. Накаша та Толедано більше хвилює чоловіча дружба, яка проходить перевірку боргами та любов'ю. Тонкою червоною ниткою проходить тема глобального потепління, про яку не втомлюються говорити екоактивісти. Щоправда, не до кінця зрозуміло, як постановники ставляться до Кактус та інших захисників землі. Точно не без іронії.

5. Монахині на драйві!

Монахині на драйві! може стати приємною несподіванкою. Фільм досить тихо пройшов не лише в українському прокаті, а й на батьківщині. Режисер Лоран Тірар, а за сценарій відповідали автори «Румби» Фіона Гордон та Домінік Абель. Чотирьом літнім монашкам і одній юній послушниці необхідно перемогти у велогонці з грошовим призом 25 тисяч євро. Мета добра - відремонтувати найближчий будинок для людей похилого віку. Ось тільки сестри жахливо крутять педалі, а жінки з іншого монастиря готові нав'язати жорстку конкуренцію. Комедія працює на зрозумілому, але найкумеднішому контрасті — спортивного змагання та далеких від змагань учасниць. Стрічка потішно знущається з одноманітного жанру спортивної драми і вдало висміює всі штампи.

6. Книга рішень

Мішель Гондрі не знімав повнометражного кіно вісім років. Для автора «Книга рішень» багато в чому є автобіографічною картиною. Дивно, як постановник не боїться не лише визнавати творчу кризу, а й іронізувати над собою. Молодий режисер Марк Беккер (П'єр Ніне) знімає складний авторський фільм, якого не приймають продюсери. Постановник краде всі матеріали і разом зі знімальною групою поселяється в Окситанії в будинку у тітки Деніз (Франсуаза Лебрун), аби завершити magnum opus. Але Марка розривають на частини нові ідеї, тому закінчити кіно буде непросто. Гондрі показує, як виробництво фільму перетворюється на веселий хаос. Зсередини робота над картиною виглядає як справжнє пекло. Гондрі влаштовує для ексцентричного Марка низку пригод, що запам'ятовуються. Зайва креативність і нездатність завершити хоча б одну справу стають чудовим ґрунтом для кумедних байок, які хочеться переказувати знайомим.

7. Un coup de maître

Ремі Безансон знімає ремейк аргентинського фільму Гастона Дюпра "Шедевр". Галерист Артур (Венсан Макен) та літній художник Ренцо (Булі Ланнерс) домовляються про прибуткову аферу. Парочка інсценує загибель недооціненого за життя художника, після чого ціни на картини автора злітають до небес. Але, зрозуміло, все таємне стає очевидним. Авантюрна комедія сміється з елітарного світу сучасного мистецтва. Безансону вдається пожартувати і з високолобих галеристів, і з людей, які нічого не тямлять у мистецтві. Головне, що без злості.

Читати також


Вибір читачів
up