Науково-популярні відео тижня. Добірка від 30.12.2024
Портал Експеримент пропонує свіжу добірку цікавих та пізнавальних науково-популярних відео. На вас чекають топові відео наукпопа за тиждень та освітні матеріали. Приємного перегляду!
ГОЛОВНИЙ МІФ ПРО ДРУГУ СВІТОВУ
Можливо темної енергії не існує! Нова цікава альтернатива найбільшої загадки Всесвіту
Врятувати Україну: місію НЕ ВИКОНАНО. Чому Чорновіл не зміг очолити країну?
Дізнайтеся правду про В'ячеслава Чорновола – одного з найвизначніших політиків України, засновника Народного Руху України. Його біографія – це історія боротьби за незалежність України, починаючи від участі в русі шістдесятників і створення Гельсінської спілки до реального шансу на президентських виборах. Ми розповімо про його протистояння з КДБ, участь у ключових подіях, таких як проголошення Незалежності України, президентська кампанія, а також про політичну конкуренцію з Кравчуком і Кучмою. Чому Чорновіл так і не став президентом, і які уроки з його діяльності можна винести для сучасної української політики? Окрема увага – загадковій автокатастрофі, яка призвела до трагічної загибелі Чорновола. Хто вбив Чорновола? Чи могла смерть цього лідера бути змовою? Ми дослідимо зв'язок із КПСС, КПУ, розпадом срср та вплив росії на події того часу. У цьому відео ми намагаємося дати відповідь на питання: чому Чорноволу не вдалося очолити Україну?
МЕХАНІЧНІ ЗВІРІ СЕРЕД НАС [VERITASIUM]
У пошуках рідного штетлу. Зазираючи у минуле через три покоління | Лекція Томаша М. Янковського
Під час лекції дослідник розповів про повернення нащадків єврейських родин у міста та села їх предків у Галичині, про (не)можливість розкриття родинної історії, біль безповоротної втрати, але і також радості відкривання спадщини, яка залишилась. Через три покоління після Голокосту все більше і більше родин прагне завітати у місця, де жили і йшли в засвіти їхні предки. А також пов'язати розповіді, давні фотографії, родинні мітології та часто промовчані травми із фізичними місцями. Та через вісімдесят років після Другої світової війни місця повернення радикально помінялись. Тих, хто пережив Голокост, майже нікого не залишилось, змінились кордони, і часто неєврейські сусіди також переїхали. До того ж свого часу у багатьох місцевостях тодішня локальна радянська влада ліквідувала навіть останні сліди єврейських мешканців — цвинтарі. Протягом останніх років потреба повернення пам'яті про спільне, але часто також окреме минуле, з'являється і у сучасних мешканців. Чи у цей сучасний ландшафт відвідувачі з Ізраїля чи США можуть вписати себе та свої особисті родинні історії?
Соняшник і банан – що спільного? До чого тут сонце? Бонус – кріпові ШІ відео
Сирія Асадів: від місцевого гегемона до іранського проксі та падіння | Андрій Рудик
НАЙГІРШИЙ КОСМІЧНИЙ РІК? ПІДСУМКИ 2024 РОКУ. ВЕЛИКИЙ ВИПУСК
ІСТОРІЯ КРАДЕНОГО РІЗДВА
Сьогодні ми пригадаємо все те, що ми знаємо про Різдво та як на нього вплинув радянський союз.