Новий евакуаційний медпотяг Укрзалізниці привіз першу групу хворих та поранених цивільних до Львова

Новий евакуаційний медпотяг

Новий евакуаційний медпотяг Укрзалізниці та «Лікарів без кордонів» привіз першу групу хворих та поранених цивільних до Львова 

Спеціально облаштований 8-вагонний медичний поїзд Укрзалізниці 26 квітня привіз до Львова 25 пацієнтів різного ступеню важкості у супроводі бельгійських лікарів та українських волонтерів. 

Новий евакуаційний медпотяг Укрзалізниці

Укрзалізниця раніше вже надала в розпорядження «Лікарів без кордонів» (MSF) 4 переобладнаних вагони. У рамках спільного проєкту з МОЗ України, протягом останнього місяця медпоїздами вдалося перевезти понад 300 цивільних пацієнтів та членів їхніх родин із зон бойових дій. 

Новий поїзд являє собою переобладнаний колійний шпиталь з окремим вагоном інтенсивної терапії, апаратом УЗД, дюжиною кисневих концентраторів, дефібриляторами, кардіомоніторинговою системою та інфузійними помпами. 

Новий евакуаційний медпотяг Укрзалізниці

«Транспортування медичними вагонами дозволяє врятувати з-під лінії вогню найменш мобільних хворих та поранених для подальшого спеціалізованого лікування в Україні та за її межами», - каже Олександр Перцовський, керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці. - «Цей поїзд був зібраний та оснащений буквально за три тижні, а загалом вже 23 старі пасажирські вагони зараз отримали нове життя й призначення під час війни».

Новий евакуаційний медпотяг Укрзалізниці

«Ми розпочали з того, що максимально швидко запустили в експлуатацію коротший медичний потяг, адже потреба була невідкладною», - каже Марі Бертон, координатор проекту медичних потягів з боку MSF. - «Тепер ми переходимо до більшого та більш технічно досконалого медичного потягу. Це дає нам змогу краще допомогти лікарням на сході з транспортуванням найбільш вразливих пацієнтів, а відтак зберегти їм місце для лікування нових поранених».

Новий евакуаційний медпотяг Укрзалізниці

Рейси медичного поїзда не розголошуються і продовжаться на регулярній основі. 

Довідка: MSF або Medecins Sans Frontieres (штаб-квартира у Бельгії) – «Лікарі без кордонів», незалежна міжнародна медична гуманітарна організація. Лауреат Нобелівської премії миру 1999 року за гуманітарну діяльність та допомогу постраждалим під час збройних конфліктів, від природних і техногенних катастроф. Наразі в Україні команда MSF налічує близько 120 міжнародних, а також понад 200 українських співробітників. Набір до лав волонтерів MSF постійно відкритий.


Читайте также