Китайська художниця більше місяця буде спати оголеною на цвяхах

Китайська художниця більше місяця буде спати оголеною на цвяхах

 З 9 серпня по 13 вересня китайська художниця Чжоу Цзе буде спати на ліжку з металевого дроту - своїй новій скульптурній роботі, яку вона планує завершити за період проведення цього незвичайного перформансу.

   В рамках арт-проекту, що проходить у Пекіні і отримав назву "36 днів", Чжоу Цзе спілкується з відвідувачами, приймає журналістів і демонструє твори, створені нею раніше. Деякі з робіт не дороблені, і художниця показує відвідувачам, якої копіткої праці коштує створення творів мистецтва з дроту. 

       Спочатку було заявлено, що художниця буде спати "на цвяхах" оголеною. І дійсно, в день початку проекту Чжоу Цзе позувала, лежачи на металевому дроті без одягу. Фотографії художниці в такому вигляді швидко розійшлися по китайському аналогу Twitter Weibo. Пізніше, коли проектом зацікавилися міжнародні агентства, вона воліла позувати у спідній білизні. 

           "Я не намагаюся влаштувати щось незвичайне, що заслуговує уваги ЗМІ, - каже Чжоу. - Я просто хочу показати все про своє життя під час шоу. Я можу спати одягненою або без одягу. Рішення непередбачуване, як і в звичайній ситуації". 

      "Я часто сплю голою, - пояснила художниця журналістам, - тому я вирішила, що буду спати оголеною на церемонії відкриття. Людина відчуває більш інтенсивний контакт з ліжком, коли він оголений. Мій друг був на відкритті. І він сам сказав мені, що справжні поціновувачі мистецтва не засудять мене, але спробують зрозуміти, що ж я хочу висловити своїм шоу". 

    У кімнаті, наданій Пекінською виставковою галереєю, є все, що необхідно для життя: їжа на місяць, кілька комплектів одягу, три прозорих сміттєвих відра і мобільний телефон. 

    Хоча Чжоу Цзе не асоціює себе ні з Буддою, ні з яким-небудь іншим персонажем, її шанувальники пишуть про те, що художниця, ймовірно, під час шоу досягає стану духовного просвітлення. У багатьох коментарях з приводу її перформансу цитуються релігійні буддистські тексти. 

       Чжоу із задоволенням надає можливість відвідувачам полежати на своєму залізному ліжку. 

    Негативні коментарі з приводу шоу Чжоу Цзе сприймає як один із невід'ємних елементів свого "колючого" ​​мистецтва.


Читати також