Переміжна кульгавість

Переміжна кульгавість. Як лікувати

Кульгавість - це симптом серйозного захворювання судин, який проявляється у хронічному болі під час руху в литкових м'язах. Від цієї недуги щорічно страждає більше 1 млн молодих людей у США. Хоч кульгавість страшна і сама по собі, вона є симптомом ще більш серйозного захворювання – проблеми з периферійними судинами. Лікування переміжної кульгавості має бути комплексним і виконуватися точно під наглядом лікаря. Зазвичай терапія складається з медикаментозних препаратів і вправ.

Що можна зробити для зменшення болю і уповільнення хвороби судин

Найпростіше, що може зробити кожен для здоров'я судин це:

  • Кинути палити.
  • Займатися фізичними вправами.
  • Контролювати свою вагу і не допускати ожиріння.
  • Побільше ходити.
  • Дбати про ногах, не допускати перевтоми, появи тріщин, лікувати травми;
  • Відвідати кваліфікованого кардіолога.

У людей з переміжною кульгавістю, через порушення кровопостачання, часто мерзнуть ноги. Як би не було холодно ногам, але зігрівати їх намагайтеся тільки теплими вільними вовняними шкарпетками, кутайтеся в ковдру, але не використовуйте грілку.

Тіло зігрівається, коли нормально працює кровотік, адже саме кров переносить тепло по всьому організму. Якщо кровотік порушений, а ви докладаєте до ніг грілку, то замість обігріву ризикуєте отримати опік.

Шкода куріння

Найбільш важливий етап при лікуванні переміжної кульгавості - це відмова від куріння, адже переважна більшість хворих (75-90%) є завзятими курцями. Нікотин надає судинозвужувальну дію, тому з-за нього знижений кровотік ще сильніше погіршується. В результаті можуть утворитися згустки крові і пошкодитися артерії.

Утворені згустки здатні згодом привести до розвитку гангрени, а вона до часткової або повної ампутації ноги. Також під час куріння в м'язи надходить менша кількість кисню, і він замінюється на окис вуглецю, тому тканини відчувають кисневе голодування.

Найкраща тренування при переміщається кульгавості - це ходьба. Під час ходьби активно працюють всі групи м'язів, особливо ікри, а клітини наповнюються киснем. Якщо немає можливості прогулюватися, тоді можна підключити заняття танцями, біг на місці, стрибки на скакалці та інші вправи, які розробляють литкових м'язи.

УВАГА!!! Перед виконанням будь-якого комплексу вправ, також, як і перед застосуванням того чи іншого препарату, обов'язкова консультація з лікарем.Читайте также