Що сталося з коронавірусом. COVID-19 в Україні

МОЗ інформує. Що сталося з ковідом. COVID-19 в Україні

Питаєте себе: куди подівся коронавірус? Ми б дуже хотіли відповісти, що він нарешті зник, але, на жаль, ще ні. Міністерство охорони здоров'я України пояснити у цифрах, що відбувається із захворюваністю на COVID-19 в Україні. Читайте, передавайте інформацію знайомим.

COVID-19 в Україні

Останній місяць рівень захворюваності на коронавірус зростає. До прикладу, лише за минулий тиждень виявили 3 893 нових випадки хвороби, що на 40% більше, ніж тижнем раніше.

За цей же період до лікарень госпіталізували 1 763 пацієнтів, одужали – 1 682 людини.

Серед ліжок, виділених для лікування пацієнтів із коронавірусом, зайняті зараз 4,5%.

На жаль, є летальні випадки внаслідок коронавірусної хвороби. За минулий тиждень від ускладнень коронавірусу померло 16 людей, тижнем раніше – 14

Тривалий час ми спостерігаємо низький рівень діагностики. Тобто людина звертається до лікаря лише тоді, коли вже потребує госпіталізації.

Більше випадків захворювання фіксуємо там, де умовно безпечніше, оскільки там пацієнти частіше звертаються до лікарів за наявності симптомів гострої респіраторної вірусної хвороби.

ковід в Україні

Що рекомендуємо?

  • З’явились симптоми вірусного захворювання – зробіть тест на COVID-19, якщо це дозволяють безпекові умови в зв'язку з воєнним станом. Отримати направлення на безоплатне ПЛР-тестування або зробити експрес-тест, як і раніше, можна у сімейного лікаря.
  • Допоки не отримали результати тестування, намагайтесь обмежити фізичні контакти з іншими людьми. Пам’ятайте, що відносно легкий перебіг хвороби в однієї людини не виключає можливість ускладнень в інших.
  • Не відкладайте, за можливості, отримання щеплення від коронавірусу: як базового курсу, так і бустерної дози. Важливо захистити себе перед початком епідемічного сезону, коли традиційно зростає кількість вірусних захворювань.

Читати також