Температура 37° у дитини без інших симптомів
Стан, що характеризується підвищенням температури тіла до 38°, називається субфебрилітетом. Якщо він триває понад 2 тижні, можна говорити про його хронічний перебіг. При цьому людина може почуватися нормально, а може скаржитися на нездужання. Іноді субфебрилітет у дітей і дорослих може вказувати на розвиток серйозного захворювання, тому занепокоєння в цьому разі цілком виправдане.
Коли батьки виявляють, що у дитини температура 37° без симптомів, реакція може бути найрізноманітнішою. Деякі вважають за краще поспостерігати за малюком кілька днів, інші відразу дають жарознижувальні препарати, треті звертаються до лікаря. Складно сказати, яка тактика найбільш правильна, адже організм кожної людини унікальний. У нашій статті ми розповімо, чому з'являється субфебрильна температура, чи потрібно її збивати, як встановити причину її появи.
Чому підвищується температура
Будь-який досвідчений лікар скаже, що субфебрилітет у немовляти — часте явище, яке не завжди свідчить про наявність серйозного захворювання. Зокрема, температура 37° у дітей може виникати під час прорізування зубів, як реакція на щеплення, після довгого плачу, активних ігор. Але також вона може свідчити про те, що в малюка є проблеми зі здоров'ям:
- ГРВІ та інші респіраторні захворювання;
- кишкові інфекції;
- кір, вітряна віспа, краснуха, інші дитячі захворювання;
- хвороби сечовидільної системи;
- отит.
Якщо субфебрилітет у немовляти або дитини старшого віку зберігається довше тижня, батькам обов'язково потрібно показати її лікарю. Наприклад, у клініці Дейлі Медікал маленьких пацієнтів приймає хороший лікар педіатр у Дніпрі, до нього можна записатися у зручний для вас час. Спеціаліст після обстеження може або виключити наявність серйозного захворювання в організмі, або ж, якщо воно є, поставити діагноз і призначити ефективне лікування.
Чи потрібно збивати температуру 37° у дитини?
Однозначно сказати, чи потрібно збивати температуру 37° у новонародженого, не можна. Як було описано вище, вона може викликатися фізіологічними процесами і зникати самостійно. Завдяки невеликому підвищенню температури в організмі активізуються захисні реакції та обмінні процеси, тому відразу ж знижувати її за допомогою лікарських препаратів не рекомендується. Зокрема, на консультації у педіатра в клініці «Дейлі Медікал» ви почуєте саме про це. Субфебрилітет у дитини, який триває недовго і не супроводжується іншими симптомами, лікувати не потрібно.
Але якщо температура понад 7 днів залишається підвищеною аж до 38 градусів або продовжує зростати, вже необхідна допомога фахівця. Він проведе розширене обстеження маленького пацієнта, після чого може дійти кількох висновків:
- перший: для цієї дитини субфебрилітет — варіант фізіологічної норми;
- другий: у малюка присутнє системне захворювання;
- третій: в організмі присутнє приховане вогнище інфекції.
Залежно від зроблених висновків педіатр дасть батькам подальші рекомендації. У низці випадків, якщо діагностика ускладнена, до обстеження залучаються фахівці іншого профілю. Це можуть бути інфекціоністи, кардіологи, отоларингологи, хірурги, онкологи, фтизіатри. Звернувшись до «Дейлі Медікал» ви можете бути впевнені, що дитині обов'язково поставлять точний діагноз і складуть індивідуальну схему лікування.
Які аналізи допоможуть визначити причину підвищення температури
Щоб встановити, чому в дитини підвищується температура, лікар може направити маленького пацієнта на такі дослідження:
- загальний аналіз крові та сечі;
- копрограма;
- біохімія крові;
- УЗД;
- ЕКГ;
- туберкулінові проби;
- флюорографія;
- дослідження для перевірки гормонального фону;
- отоскопія та інші.
Для отримання професійної консультації ви завжди можете записатися на консультацію у «Дейлі Медікал» за телефоном або за допомогою форми на сайті.