Чай кратом: що це таке і як він впливає на організм?

Чай кратом: що це таке. Вплив на організм

Кратом (Mitragyna speciosa) - рослина, що походить з Південно-Східної Азії, яку давно використовують місцеві жителі як анальгетик, седатив і стимулятор. Нещодавно її почали використовувати для створення чаю, який отримав назву кратом. У цій статті ми розглянемо, що таке чай кратом, його корисні та шкідливі властивості, способи приготування та рецепти.

Що таке чай кратом?

Чай кратом - це напій, який готується з листя кратома. Листя кратома містить алкалоїди, які впливають на нервову систему і можуть мати різні ефекти залежно від дози і способу вживання. Чай кратом може бути як стимулювальним, так і седативним (залежно від того, яке листя використовують для приготування).

Кратом чай: корисні властивості

Кратом чай: корисні властивості

Чай кратом має безліч корисних властивостей, як-от:

 • Полегшення болю. Алкалоїди, що містяться в листі кратома, можуть допомогти полегшити біль і зменшити запалення.
 • Зменшення тривожності. Чай кратом може допомогти зменшити тривожність і поліпшити настрій.
 • Стимуляція енергії. Чай кратом може підвищити рівень енергії та поліпшити фізичну активність.
 • Седативний ефект. Чай кратом може допомогти розслабитися і поліпшити якість сну.
 • Поліпшення фокусування. Чай кратом може допомогти поліпшити здатність до фокусування на якомусь конкретному занятті і до концентрації.

Кратом чай: шкідливі властивості

Хоча чай кратом має безліч корисних властивостей, вживання його може бути пов'язане з такими негативними ефектами:

 • Втрата апетиту. Чай кратом може знизити апетит і призвести до втрати ваги.
 • Сухість у роті. Вживання чаю кратом може призвести до сухості в роті.
 • Безсоння. Вживання чаю кратом може змінити режим сну і призвести до безсоння.
 • Ризик звикання. Алкалоїди, що містяться в кратомі, можуть призвести до звикання, якщо споживати його часто і у великих дозах.
 • Негативний вплив на здоров'я печінки. Вживання чаю може негативно впливати на здоров'я печінки та спричиняти інші проблеми зі здоров'ям.

Способи приготування чаю кратом

Існує кілька способів приготування чаю кратом, і всі вони вимагають використання листя кратома. Ось кілька прикладів:

 • Простий спосіб. Візьміть близько 1-2 г сухого листя кратома, залийте його гарячою водою і дайте настоятися близько 15 хв. Після цього напій готовий до вживання.
 • З використанням лимонного соку. Візьміть близько 2 г сухого листя кратома, залийте його гарячою водою і додайте свіжовичавлений лимонний сік. Дайте настоятися близько 15 хв - і напій готовий до вживання.
 • Чай з медом. Візьміть близько 2 г сухого листя, залийте його гарячою водою, додайте трохи меду і дайте настоятися близько 15 хв. Напій готовий до вживання.

Рецепти чаю кратом. Як заварювати?

Як заварювати чай кратом

Існує безліч рецептів чаю кратом, і кожен може знайти свій улюблений. Ось кілька прикладів.

Чай з м'ятою

Візьміть близько 2 г сухого листя кратома, залийте його гарячою водою і додайте свіже листя м'яти. Дайте настоятися близько 15 хв і напій готовий до вживання.

Чай з імбиром

Візьміть близько 2 г сухого листя, залийте його гарячою водою і додайте свіжий імбир. Дайте настоятися близько 15 хв.

Чай із корицею

Візьміть близько 2 г сухого листя кратома, залийте його гарячою водою і додайте корицю. Дайте настоятися 15 хв.

Висновок

Чай кратом є популярним напоєм, який може бути корисним для здоров'я і настрою. Він містить безліч активних компонентів, які можуть поліпшити роботу мозку, збільшити витривалість і знизити стрес. Однак, як і з будь-яким іншим продуктом, є ризики та побічні ефекти, особливо при вживанні у великих дозах.

Якщо ви плануєте пити чай кратом, важливо стежити за своїм здоров'ям і не зловживати ним. Починати слід з малих доз і поступово збільшувати їх, щоб організм міг адаптуватися. Також важливо купувати якісний кратом у надійних постачальників і не використовувати його разом з ліками.

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам дізнатися більше про чай кратом і його властивості. Хоча він має свої переваги, вживати його слід з обережністю та відповідальністю, щоб уникнути негативних наслідків.


Читати також